10 důvodů proč navštívit Tučepi na Makarské riviéře


ubytování Chorvatsko

Takhle to vypadá v sezóně v Tučepi: spousta lidí, spousta zábavy a hlavně krásné moře a hezké počasí. Láká vás takový obrázek slibné dovolené? Níže přinášíme 10 důvodů, proč turistické letovisko Tučepi navštívit!

1. Není velké ani malé

Tučepi má ideální velikost. Nejedná se o žádnou malou vesničku s jedním obchodem, který má otevřeno jen ve středu, ani o velké turistické město, kde je hlava na hlavě. Žije tu přibližně 1700 obyvatel.

2. Má skvělou polohu

Tučepi se nachází na pobřeží v široké zátoce na Makarské riviéře jen 5 km od města Makarska. Můžete si tak užívat moře a slunce na pláži nebo se vydat do Makarske na výlet. A díky tomu, že se hned za městečkem rozprostírá přírodní park Biokovo, je to skvělé místo také pro pěší turistiku.

3. Jedná se o exkluzivní destinaci

Tučepi je krásné město. Patří k těm luxusnějším destinacím na Jadranu a je to poznat podle architektury i tropických rostlin, jako jsou agáve, palmy nebo oleandry. Honosné vily a domy jsou často obložené bílým mramorem. Je to tu upravené a krásné na pohled.

4. Najdete tu skvělou oblázkovou pláž

To, co sem turisty láká, je samozřejmě moře a 3 km dlouhá oblázková pláž, která se na některých místech míchá s písečnou. Je lemovaná vysokými borovicemi, tolik typickými pro chorvatské pobřeží.

5. Večery na promenádě patří k nezapomenutelným

Tučepi se pyšní dlouhou promenádou, která se táhne podél pobřeží. Je na ní spousta kaváren, restaurací i barů. Přes den ji využijete také, ale své kouzlo odhalí hlavně večer. Nejen v barech, ale i na procházce po promenádě zažijete romantiku jako vyšitou!

6. Destinace ideální pro děti

Pláž, o které jsme se zmínili, má pozvolný vstup do vody, což je skvělé především pro mladší děti, které si mohou užít zábavné cákání. A na promenádě se pro ně najde hned několik dětských hřišť!

ČTĚTĚ:   Povlja na ostrově Brač - jižní Dalmácie

7. Možnost výšlapů na místa s překrásnými výhledy

Máte rádi krásný rozhled a nevadí vám si ho zasloužit třeba hodinovým výšlapem? Tak potom je tohle místo pro vás jako stvořené. Přibližně hodinovou procházkou do kopce dojdete do horské osady Gornji Tučepi, odkud se nabízí neuvěřitelné výhledy na ostrov Brač a Hvar. A pokud chcete ještě výš, můžete se odsud vydat až na vrchol nejvyšší hory pohoří Biokovo, Sv. Jure ( 1 762 m. n. m.). Zabere vám to přibližně 3 hodiny a při pěkném počasí odtud dohlédnete až na Monte Gargano v Itálii!

8. Kultura a zábava tu je na denním pořádku

Tedy alespoň v letní sezóně. Děje se tu mnoho zajímavých kulturních akcí. Oblíbené a navštěvované jsou například Tučepské letní večery. 13. června se slaví Den obce Tučepi a oslavy plné tance a zpěvu se konají až do konce měsíce.

9. Město Tučepi si svých turistů váží

Pro turisty tady dělají maximum. Je to vidět na již zmíněné upravenosti a čistotě města. Letovisko také každý rok sbírá ocenění za vysokou kvalitu pohostinských a turistických služeb.

10. Dobře se tu najíte i popijete

V Tučepi to přes den žije na pláži, večer především na promenádě. Buďte si jisti, že tu narazíte na spoustu skvělých restaurací a že si v nich vážně pochutnáte. Restaurace jsou tu vyhlášené a jejich jídla především z darů moře jakbysmet! A dobré víno? Tak o takové tady vážně nouze není!

Tak už se pomalu začněte balit! Městečku Tučepi nejde odolat, co říkáte?

levné apartmány Tučepi
Ubytování v Tučepi

13 Responses to 10 důvodů proč navštívit Tučepi na Makarské riviéře

 1. Pavlína Šedivá

  Ja bych, tak jela k mori!!!!

 2. Angelika Monteňaková

  Je tam moc krásnĕ,kousek od podgory ,podobné mĕsta

 3. Petr Martinec

  Tucepi ano je tam krásně ale v druhé polovině srpna protože jinak si není ani kde položit deku. V loni přelom července – srpna a po prvním dnu přejezd do Podgory a pohoda.

 4. Nadia Schneider

  Tak hodne lidi zrovna nemusime,mame radi klid a pohodu a narvana plaz mi vadi..

 5. Dedicova Zuzana

  Protože jsou Top

 6. Ludmila Königová

  Tučepi 2x – krása,co bude letos čert ví

 7. Lenka Krátká

  Petr Martinec ano, jít nikdy více, byli jsme před pár lety a přes ručníky jsme se pomalu nedostali ani do vody.

 8. Petr Martinec

  Lenka Krátká Stejná zkušenost.

 9. Iva Rapantová

  Tučepí je nádherné, bohužel letos jsme měli jet do Omiše,ale rušime to, dovolenou si chci užít a ne přežít!!! Přijedete až bude vše ok❤️❤️❤️

 10. Marta Kopecká

  Mě se taky Tučepi moc líbí.

 11. Milena Ježdíková

  JÁ MÁM RÁDA ŽIVOGOŠČE JSOU TAM DVĚ PLÁŽE,KRÁSNÉ HOSPŮDKY,PŘÁTELÉ A KLÍDEK MIMO SEZONU.

 12. Olga Morgensternova

  Miluji. More Chorvatsko moře

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2020, Kategorie : Chorvatsko