5 nejkrásnějších chorvatských přístavů


ubytování Chorvatsko

Tato místa vás okouzlí, i když nebrázdíte vlny Jadranu na jachtě. Přístavy mají své kouzlo pro každého a procházy sem patří mezi nezapomenutelné zážitky z každého přímořského města. Kde v Chorvatsku najdete ty nejkrásnější přístavy? Vybrali jsme 5 z nich. Souhlasíte s námi?

Marina Sukošan
D-Marin Dalmacija, Sukošan

D-Marin Dalmacija, Sukošan

Mezi městy Zadar a Biograd na Moru leží Sukošan. Město, které nemá tak zvučné jméno, ale skrývá obrovský poklad v podobě největšího chorvatského přístavu s celkovou kapacitou 1200 mokrých a 300 suchých kotvišť pro lodě. Přístav se nachází v chráněné přírodní zátoce obklopené úžasnými ostrovy a navíc je také skvěle vybaven. Najdete tu vše, co k jachtingu a životě na lodi potřebujete, a to samozřejmě včetně restaurace, baru, kavárny, luxusního plážového klubu, obchodu s námořním vybavením i s potravinami, opravny lodí i čerpací stanice. Přístav je také místem, kde sídlí mnohé cestovní kanceláře a charterové společnosti. Každoročně už 20 let bývá oceněn Modrou vlajkou. Už jste ho navštívili?

Marina Punat

Marina Punat, ostrov Krk

Přístav Punat byl vybudován v roce 1964 a obecně je považován za vůbec nejlepší v celém Chorvatsku. Velmi brzy se stal centrem námořní turistiky a jedná se o první přístav, který byl oceněn Modrou vlajkou a Zlatou kotvou. Přístav jde stále s dobou, využívají tu nové technologie, které stojí za neustále se zlepšující kvalitou služeb. A co tu najdete? Kromě 800 mokrých a 400 suchých kotvišť pro lodě, tu je restaurace, tenisový kurt, obchod s potravinami i luxusní hotel. Procházka do přístavu v Punatu je cestou do nového, luxusního světa. Určitě se sem pojďte podívat. Ta krása lodí a jachet všude kolem rozhodně stojí za to.

Marina Olive Island, Sutomišćica

Marina Olive Island, Sutomišćica

Tuhle jachtařskou perlu najdete v malé klidné vesničce Sutomišćica na severovýchodním pobřeží ostrova Ugljan, kterého od Zadaru dělí Zadarský průliv. Nabízí 225 mokrých a 25 suchých kotvišť pro lodě a jachty, což z něj dělá, oproti těm výše zmíněným, malý roztomilý přístav. Také v roce 2014 získal ocenění jako nejlepší malý přístav v Chorvatsku. Svým návštěvníkům však nabízí vysoce kvalitní služby a kromě obchodů, restaurace a baru tu najdete bazén nebo soukromé pláže. Přístav je navíc „pet-friendly“, proto ho ocení ti, kteří cestují s domácími mazlíčky.

ČTĚTĚ:   Kolik máte místa na pláži - Makarská riviéra
Marina Trogir

Marina Trogir

Historické město Trogir leží jen kousíček od dalšího z těch nejkrásnějších a nejkouzelnějších přístavů v Chorvatsku. Najdete ho na severním konci ostrova Čiovo a je skvělým výchozím bodem pro toulky v Jaderském moři. Nabízí 556 míst pro kotvení lodí a kromě toho je jeho součástí restaurace, obchod, ale také čistírna nebo kadeřnický salón.

D-Marina Mandalina, Šibenik

D-Marina Mandalina, Šibenik

Okolí letoviska Šibenik se řadí mezi nejpopulárnější plavební destinace v Chorvatsku. Není tedy divu, že je největší výhodou přístavu Mandalina jeho poloha. Leží jen pár kilometrů od historického centra Šibeniku a nedaleko dvou národních parků – souostroví Kornati a vodopádů Krka. Také je to nejbezpečnější přístav, neboť je díky svému umístění chráněn před vlnami a větrem. Přístav za svou existenci získal 5 Zlatých kotev a je samozřejmě nositelem ocenění Modrá vlajka. Je tu 429 mokrých a 50 suchých kotvišť. Z toho je 79 míst navrženo speciálně pro superjachty. Můžete tu zajít do restaurace, do baru a nakoupit si v obchodě.

V celém Chorvatsku najdete více než 60 přístavů, z nichž je většina velmi dobře vybavena a rozhodně stojí za návštěvu. My jsme vybrali těchto 5, které nám přišly nejzajímavější svou polohou, vybavením a celkovou atmosférou. A který je pro vás ten nejkrásnější?


levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2021, Kategorie : Chorvatsko