5 nejkrásnějších jezer Chorvatska, která se vyplatí navštívit


ubytování Chorvatsko

Ano, všichni jezdíme do Chorvatska za mořem, které je v Evropě bezkonkurenční. Tato země má však nádhernou i ostatní přírodu. Například jezera! A proto doporučujeme všem, kteří chorvatskou přírodu milují a chtějí poznat, aby se při své další dovolené vypravili také k nim. Která jezera považujeme za ta nejkrásnější? Tady jsou!

Jezera Baćina

Za osvěžující oázu v Dalmácii je považováno 7 vzájemně propojených jezer zvaných Baćina jezera. Najdete je mezi letoviskem Makarska a Dubrovnik u obce s názvem Ploče. Jezera jsou propojena s mořem, ale to, co je činí tak impozantní, je pitoreskní krajina, která se rozprostírá kolem nich. Koupání v jezerech je extrémně příjemné osvěžení a je tu také možnost zažít úžasnou plavbu lodí nebo na kánoi. Baćina jezera jsou nádherným místem pro jednodenní výlet, kde zažijete klid a můžete se tu zrelaxovat v krásné přírodě. Na jezera je krásný výhled z odpočívadla na hlavní silnici. Rozhodně zastavte a chvíli se tím pohledem kochejte!

Plitvická jezera

Jakmile někdo vysloví ve spojení s Chorvatskem slovo „jezero“, téměř každému naskočí Národní park Plitvická jezera. Těchto 16 jezer propojených kaskádami a vodopády jsou nejkouzelnějším úkazem Chorvatska a každý rok je navštěvují tisíce turistů. Proto je i my musíme zařadit mezi jezera, která každopádně stojí za to vidět. Jen buďte připraveni na to, že jsou hodně populární a v sezóně tu může být dost plno.

Vranské jezero

I největší jezero Chorvatska, Vranské, si zaslouží být na našem seznamu těch nejkrásnějších. Je to především proto, že se jedná o jednu z chráněných oblastí Chorvatska. Má skutečně velikou ekologickou hodnotu a je přírodním domov pro téměř 250 druhů ptáků. Jezero je vyhledávané také rybáři. Rybářský lístek si můžete zakoupit na recepci místního kempu a spolu s ním si půjčit i loďku. Na východní straně jezera je vybudována stezka pro turisty i pro cyklisty. Vranské jezero najdete poblíž Zadaru u oblíbeného letoviska Biograd na Moru a nejkrásnější pohled na něj jsou z vyhlídky vrchu Kamenjak.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější pláže Chorvatska - Istrie

Jezera ostrova Mljet

Ostrov Mljet je považovaný za jeden z nejkrásnějších „zelených“ ostrovů Chorvatska. Proto není divu, že se právě tady také nachází jedny z nejkrásnějších jezer. Malé a Velké jezero, zatopená údolí propojená s mořem, patří do národního parku, který se rozkládá na severozápadní části ostrova. Po jezerech se tak nemůžete projet vlastní jachtou, ale je možné si krásy přírody prohlédnout v člunu s vesly, které NP půjčuje. Věřte tomu, že zážitek je to opravdu kouzelný. Na ostrov se dostanete trajektem z poloostrova Pelješac, ale autem k jezerům vás nepustí. Budete se k nim muset kousek projít pěšky. Kolem jezer jsou turistické trasy a je tu i možnost půjčit si kolo.

Prokljanské jezero

Tohle krásné jezero, které je propojené s mořem umělým kanálem, najdete na dolním toku řeky Krky pod městem Skradin poblíž Šibeniku. Uprostřed je malý ostrůvek se zříceninami středověkých a antických staveb. Určitě se zastavte v některé restauraci v okolí. Skvěle tu umí připravit pokrmy ze sladkovodních ryb!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

One Response to 5 nejkrásnějších jezer Chorvatska, která se vyplatí navštívit

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2020, Kategorie : Chorvatsko