5 nejkrásnějších míst Šibeniku


ubytování Chorvatsko

Míříte v létě do Chorvatska do Šibeniku nebo zvažujete jeho návštěvu? Přinášíme vám tipy na ta nejkrásnější místa, která byste rozhodně neměli při návštěvě tohoto úžasného města vynechat.

Město Šibenik najdete v Dalmácii u chorvatského pobřeží v místech, kde se řeka Krka vlévá do moře. Jedná se o ideální místo pro dovolenou: jsou tu čisté pláže, historie, kultura i nedaleký národní park Krka. Z Šibeniku se také dostanete trajekty na nedaleké ostrovy.

Návštěva katedrály sv. Jakuba

5 nejkrásnějších míst Šibeniku

V itineráři každého turisty mířícího do Šibeniku nesmí chybět impozantní katedrála sv. Jakuba, která byla v roce 2000 zapsána do seznamu světového děditství . Je považována za jednu z nejkrásnějších staveb pozdního středověku v Evropě. Začala se stavět v roce 1431 a dokončena byla v roce 1551. Stavba je celá kamenná – vápenec pochází z nedalekého lomu a mramor sem byl dovezen z ostrova Brač. Na stavbě můžete pozorovat paletu různých stylů včetně gotiky a renezance. Jedním ze zajímavých rysů je 70 kamenných hlav, které představují obyvatele města z 15. století. Je jednou z hlavních dominant Šibeniku.

Za poznáním pevnosti sv Mikuláše

Je přezdívaná „Chorvatský Boyard“ a patří mez nejnavštěvovanější místa v Šibeniku. Tato námořní tvrz byla postavena na ochranu města před nájezdy Osmanů a také je součástí seznamu UNESCO. Nachází se na ostrůvku Ljuljevac. Rozhodně se vyplatí se jít na pevnost, která nikdy svému účelu nesloužila, podívat.

Na kávu do stínu staré radnice

5 nejkrásnějších míst Šibeniku

Na Náměstí chorvatské republiky (Trg Republike Hrvatske) stojí budova radnice. Hned vedle ní vedou schody, které vás zavedou do starého města. V přízemí najdete luxusní kavárnu ve stínu, kde si můžete posedět a kochat se úžasnou historickou atmosférou kolem. Radnice je postavena v renezančním stylu a pochází z 16. století.

Na oběd nebo večeři do Pelegrini

Že vám je ten název povědomý? Není se čemu divit. Pelegrini je název michelinské restaurace, kterou najdete právě v Šibeniku. Kromě ní se v Chorvatsku nachází ještě dvě další. Lahodné jídlo zde vzniká pod taktovkou mistra šéfkuchaře Rudolfa Štefana. Kromě toho na vás čeká úžasné prostředí a prvotřídní atmosféra uvnitř i na zahrádce. Dovolená je o zábavě a o zážitcích. Restaurace Pelegrini představuje jeden z těch, na který nikdy nezapomenete. Najdete ji na adrese Jurja Dalmatinca 1.

Procházka po středověké zahradě

5 nejkrásnějších míst Šibeniku

Zahradní unikát na vás čeká přímo v historickém centru města. Kudy tam? Půjdete-li od katedrály sv. Jakuba k pevnosti sv. Michala, přibližně v půlce stojí kostel sv. Vavřince (sv. Love) a severně od něj se rozkládá tato nádherná klášterní zahrada, která pochází z druhé poloviny 18. století. Centrem zahrady je kašna (pramen života), od níž vedou 4 chodníky, které symbolizují kříž. Původně zahrada sloužila k pěstování léčivých rostlin a bylinek do kuchyně. Nyní zde kromě toho najdete také překrásné záhony plné květin a rostlin typických pro Středozemí. Zahrada byla obnovena až v roce 2007. Od Velikonoc do konce září je každý den otevřena od 8:00 do 23:00, vstup do ní je volný a při vstupu najdete útulnou kavárnu.

V okolí Šibeniku se nachází spousta krásných pláží, takže naše poslední doporučení je sbalit plavky, ručník a oddávat se pocitům luxusního osvěžení ve vlnách Jadranu!

 

5 nejkrásnějších míst Šibeniku
Ubytování v Šibeniku

5 nejkrásnějších míst Šibeniku
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2018, Kategorie : Chorvatsko