5 nejkrásnějších míst Šibeniku


ubytování Chorvatsko

Míříte v létě do Chorvatska do Šibeniku nebo zvažujete jeho návštěvu? Přinášíme vám tipy na ta nejkrásnější místa, která byste rozhodně neměli při návštěvě tohoto úžasného města vynechat.

Město Šibenik najdete v Dalmácii u chorvatského pobřeží v místech, kde se řeka Krka vlévá do moře. Jedná se o ideální místo pro dovolenou: jsou tu čisté pláže, historie, kultura i nedaleký národní park Krka. Z Šibeniku se také dostanete trajekty na nedaleké ostrovy.

Návštěva katedrály sv. Jakuba

V itineráři každého turisty mířícího do Šibeniku nesmí chybět impozantní katedrála sv. Jakuba, která byla v roce 2000 zapsána do seznamu světového děditství UNESCO. Je považována za jednu z nejkrásnějších staveb pozdního středověku v Evropě. Začala se stavět v roce 1431 a dokončena byla v roce 1551. Stavba je celá kamenná – vápenec pochází z nedalekého lomu a mramor sem byl dovezen z ostrova Brač. Na stavbě můžete pozorovat paletu různých stylů včetně gotiky a renezance. Jedním ze zajímavých rysů je 70 kamenných hlav, které představují obyvatele města z 15. století. Je jednou z hlavních dominant Šibeniku.

Za poznáním pevnosti sv Mikuláše

Je přezdívaná „Chorvatský Boyard“ a patří mez nejnavštěvovanější místa v Šibeniku. Tato námořní tvrz byla postavena na ochranu města před nájezdy Osmanů a také je součástí seznamu UNESCO. Nachází se na ostrůvku Ljuljevac. Rozhodně se vyplatí se jít na pevnost, která nikdy svému účelu nesloužila, podívat.

Na kávu do stínu staré radnice

Na Náměstí chorvatské republiky (Trg Republike Hrvatske) stojí budova radnice. Hned vedle ní vedou schody, které vás zavedou do starého města. V přízemí najdete luxusní kavárnu ve stínu, kde si můžete posedět a kochat se úžasnou historickou atmosférou kolem. Radnice je postavena v renezančním stylu a pochází z 16. století.

ČTĚTĚ:   Jak cestovat na dovolenou do Chorvatska s dětmi: tipy a inspirace jak je zabavit

Na oběd nebo večeři do Pelegrini

Že vám je ten název povědomý? Není se čemu divit. Pelegrini je název michelinské restaurace, kterou najdete právě v Šibeniku. Kromě ní se v Chorvatsku nachází ještě dvě další. Lahodné jídlo zde vzniká pod taktovkou mistra šéfkuchaře Rudolfa Štefana. Kromě toho na vás čeká úžasné prostředí a prvotřídní atmosféra uvnitř i na zahrádce. Dovolená je o zábavě a o zážitcích. Restaurace Pelegrini představuje jeden z těch, na který nikdy nezapomenete. Najdete ji na adrese Jurja Dalmatinca 1.

Procházka po středověké zahradě

Zahradní unikát na vás čeká přímo v historickém centru města. Kudy tam? Půjdete-li od katedrály sv. Jakuba k pevnosti sv. Michala, přibližně v půlce stojí kostel sv. Vavřince (sv. Love) a severně od něj se rozkládá tato nádherná klášterní zahrada, která pochází z druhé poloviny 18. století. Centrem zahrady je kašna (pramen života), od níž vedou 4 chodníky, které symbolizují kříž. Původně zahrada sloužila k pěstování léčivých rostlin a bylinek do kuchyně. Nyní zde kromě toho najdete také překrásné záhony plné květin a rostlin typických pro Středozemí. Zahrada byla obnovena až v roce 2007. Od Velikonoc do konce září je každý den otevřena od 8:00 do 23:00, vstup do ní je volný a při vstupu najdete útulnou kavárnu.

V okolí Šibeniku se nachází spousta krásných pláží, takže naše poslední doporučení je sbalit plavky, ručník a oddávat se pocitům luxusního osvěžení ve vlnách Jadranu!

 

levné apartmány Šibenik
Ubytování v Šibeniku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2018, Kategorie : Chorvatsko, Střední Dalmácie - Šibenik