5 tipů na výlety na ostrově Hvar


ubytování Chorvatsko

Slunečný ostrov v Jaderském moři každým rokem vítá desetitíce tursistů. A není se čemu divit! Je tu jedním slovem božsky. Pokud si Hvar vyberete jako svou letní dovolenkovou destinaci i vy, buďte si jisti, že děláte velmi dobře. Přinášíme vám 10 tipů na to, jak co nejvíce z tohoto kouzelného ostrova vytěžit. Luxusní zmrzlina čisté moře po celém pobřeží jsou samozřejmosti, které nezmiňujeme.

fort_Hvar

1. Ve městě Hvar se vyplatí vylézt až nahoru za kouzelnými výhledy

Město Hvar samozřejmě navštívíte. Rozhodně nevynecháte největší náměstí v celé Dalmácii – náměstí Svatého Štěpána hned u majestátní katedrály. Nezůstávejte však jen dole ve městě a dejte si tu práci dostat se nahoru! Kam? Na pevnost Fortica neboli Španjola ze 16. století! Budete odměněni úžasným výhledem nejen na město, ale také na Paklené ostrovy. A věřte nám, že ten výhled vážně stojí za to!

 

2. Navštivte nejslavnější stavbu a nekrásnější náměstí ve Starim Gradu

Stari Grad je turistické letovisko, kde najdete spoustu historických pokladů. Jedním z nich je vila jednoho z nejslavnějších chorvatských renesančních básníků Petara Hektoroviće. Představuje zároveň nejslavnější stavbu města, kterou básník stavěl celý svůj život. Působivá je také zahrada, kde je rybník, holubník a zahrada plná různých bylinek. Tato „pevnost“ totiž neměla sloužit jenjako domov pro něj, ale pro všechny božské tvory.

Stari Grad

Když jsme zmínili nejznámější stavbu, nesmíme vás ochudit ani o nekrásnější náměstí. Jeho název je Škor a je opravdu pohádkové. Připomíná divadelní kulisu a jeho název je odvozen od svého umístění. Škor v překladu znamená loděnice a ta zde také v 17. století opravdu byla. Náměstí obklopují staré kamenné domy s terasami, schodišti a nádhernými střešními okny.

3. Užijte si romantiku mezi ztracenými vesnicemi

Až budete chtít uniknout turistickému ruchu, není lepší rada, než se vydat do „ztracených vesnic“. Procházka mezi levandulovými poli vás nabije novou energií, cestou budete obdivovat romantické zříceniny a krásnou krajinu. Vydejte se z Hvaru do Velo Grablje a Malo Grablje stezkou, která byla užívána od středověku a dozvíte se také hodně o historii ostrova. Budete mít i možnost ochutnat místní grappu a víno!

ČTĚTĚ:   Chorvatsko - turistické cíle

4. Vyplujte lodí na Paklené ostrovy

Vážně to stojí za to, i když se vám bude zdát, že pláže na Hvaru jsou bezkonkurenční. Už jen samotná plavba na Paklené ostrovy je úžasný zážitek. Můžete si objednat vodní taxi nebo si vybrat jeden z mnoha spojů, které denně na ostrovy vyráží z města Hvar, stanoviště před Arzenálem. A kam konkrétně si to namířit? Pro potápěče je nejkrásnějším místem ostrov Vodnjak, ostrůvek Stambedar nebo útesy Pločice. Ostrov Jerolim a Sveti Klement, který je největší, jsou skvělé na koupání.

5. Vydejte se na cestu do gurmánského nebe

Až sami ochutnáte, uvidíte, že nepřeháníme! Doporučujeme odlehčené jídlo s názvem gregada, což je pokrm z bílých ryb nebo z humra a mušlí s brambory. Milovníci masa by měli ochutnat lokální pašticadu – marinované hovězí maso. A sladkosti z levandule, ty si zamiluje úplně každý!

 

levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2019, Kategorie : Chorvatsko