5 zajímavostí o Chorvatsku a Tučepi, co neznáte


ubytování Chorvatsko

Tučepi patří mezi jedny nejoblíbenější turistické destinace v Chorvatsku. Nachází se na Makarské riviéře necelé tři kilometry od Makarské. Celá oblast je velmi bohatá na bujnou vegetaci a romantické zátoky dodávají tu skvělou atmosféru do celého okolí.

Tučepi Chorvatsko mají velmi zajímavou historii a je zde několik zajímavostí, které určitě neznáte. Samotný název Tučepi znamená v překladu „vesnice u pramene“. Celá oblast byla osídlena již za vlády antiků a však první dochované známky pocházejí z 5. století, které zde po sobě zanechal starokřesťanský kostel spolu s několika náhrobky. První dochovaná písemná známka o zdejším městečku je doložena na Kreševské listině z roku 1434, kterou dnes můžete vidět ve státním archivu v Dubrovníku. Další zajímavé památky na sebe nenechají dlouho čekat.

odmor-u-bluesun-hotelu-alga_640_426

Obdivovat můžete Kostel svatého Jiří, který v sobě skloubí styl gotiky společně s renesancí a byl postaven během 14. století. Všimnout si můžete i původních staveb dřívějších mocnářů. Některé z nich byly upraveny na moderní hotelová zařízení a ročně ubytovávají několik tisíc turistů. V osadě Pašalici se můžete dále kochat renesančními kostelíky sv. Michala a sv. Kateřiny. Tučepy Chorvatsko toho má však mnohem více co nabídnout. Jednou z dalších zajímavostí jsou zachované zbytky tří obranných věží z 16. Až 18. století. Navštívit tak můžete Šaricovu, Bušelicovu a Lálicovu věž, které sloužily k obraně před tureckými útoky.

Kromě historických památek a skvostů se zde nachází i nejdelší pláž Makarské riviéry, která měří neuvěřitelné 4 kilometry a je pyšnou nositelkou takzvané modré vlajky. Další zajímavostí je i nedávné vybudování dvou nudistických pláží na okraji města. Tučepi Chorvatsko patří mezi zajímavá turistická místa s bohatou kulturou a skvělou atmosférou.

ubytování Tučepi
Levné apartmány Tučepi

3 Responses to 5 zajímavostí o Chorvatsku a Tučepi, co neznáte

  1. Leona X Osam

    Tučepi se píše Y !!! :p

  2. Šárka Grosmanová

    Ou.. ten ypsilon tam tedy „září“…

  3. pardon…opraveno. Pisatel článku dostal sprda 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Magazín