6 inspirací pro aktivní dovolenou v Chorvatsku s celou rodinou


ubytování Chorvatsko

Podle průzkumů z roku 2019 aktivní dovolenou upřednostňuje před válením se na pláži jen 11 % Čechů. Není to ale docela škoda? Aktivní dovolená není synonymem pro “sportuj do posledních sil”. Vyznačuje se spíše poznáváním, objevováním a sbíráním zážitků.

Možná vás to překvapí, ale Chorvatsko je ideální zemí pro aktivně strávenou dovolenou. Může nabídnout mnohem více než jen krásné pláže! Pokud tedy zatoužíte objevit krásnou přírodu, cítit adrenalin v krvi nebo s dětmi zažít trochu zábavy, je Chorvatsko skvělou volbou.

Vždy se navíc po takovém aktivním dni můžete odměnit kvalitním odpočinkem ve vířivce, masáží nebo relaxováním u vody.

aquaparky chorvatsko
 • OBLÍBENÉ TURISTICKÉ TRASY V CHORVATSKU

Chorvatsko je plné nádherných turistických cílů. Vzhledem k jeho nadmořské výšce je jeho prozkoumávání vhodné i pro začátečníky. A takové procházky nebo turistické výlety přináší mnohem víc benefitů než jen poznávání – poděkuje vám také vaše tělo.

Například chorvatská pohoří jsou snadno přístupná, nepřesahují 2 000 metrů nadmořské výšky a navíc jsou velmi rozmanitá. Zatímco některé vrcholy pokrývá les, jiné jsou zcela holé a nabízí tak krásný výhled do okolí.

Z horských turistických cílů bychom zmínili:

 • Hora Kozjak kousek od Splitu
 • Pohoří Velebit, v kterém se nachází také skalní věže a krasové oblasti, za návštěvu také stojí soutěsky v Národním parku Paklenica
 • Stezky v pohoří Biokovo, vydat se můžete na nejvyšší vrchol tohoto pohoří, Svatý Jure (1762 m.n.m.) – dostat se sem dá na kole i autem
 • Vidova Gora na ostrově Brač
 • Obruč v Chorvatském přímoří

Pokud se vám vycházky do hor příliš nezamlouvají, ale přesto byste se rádi někam vydali, co takhle pobřežní stezka po Makarské riviéře? Stezka začíná v Brele, vede přes letoviska jako je Baška Voda nebo Makarská až do Podgory.

ČTĚTĚ:   Na ryby do Chorvatska!

Severně od Splitu se také můžete vydat po Kaštelské riviéře, která je plná renesančních zámků, renesančních opevnění a památek.

 • BUNGEE JUMPING

Jste milovníkem adrenalinových zážitků? To by vás mohly zaujmout seskoky z chorvatských mostů. Organizují je specializované agentury a pokud seberete odvahu, není se čeho bát.

Maslenički most

První příležitost máte v Severní Dalmácii, asi 30 km od Zadaru u obce Maslenica. Most je vysoký 55 metrů a jedná se o možnost toho nejvyššího seskoku v Chorvatsku. Seskok s překrásným výhledem poskytuje agentura Izazov tours za 500 chorvatských kun.

Šibenski most

Z Šibenického mostu můžete skákat z výšky 40 metrů. Jak už název napovídá, pro tento seskok si budete muset dojet asi 4 km od města Šibenik. Adrenalinový zážitek v Šibeniku vyjde o něco levněji než na severu, a to na 320 kun.

Tip: Tyto dva mosty nejsou jedinou příležitostí, kde si můžete splnit sen. Věděli jste, že je možné skákat i z jeřábu? Zpravidla se jedná o skoky z menších výšek, nemusíte mít ale strach, že by vám takový seskok do žil adrenalin nevlil.

 • ZIP LINE

Už jste vyzkoušeli zip line? Zip line je adrenalinová zábava, kdy sjíždíte na ocelovém laně a můžete se přitom kochat okolními horami, mořem nebo přírodou.

Zip line v posledních letech přibývá na popularitě, a tak se není čemu divit, že pár takových zip line tras vytvořili i v Chorvatsku, například:

 • Na ostrově Krk
 • V kaňonu řeky Cetiny v Omiši
 • V kaňonu řeky Korany na Plitvických jezerech
 • Kaňonu Čikoly
 • Na hoře Kozjak ve Splitu

Dětem je ZIP LINE přístupný od 11 let.

 • JÓGOVÉ POBYTY

Aktivní dovolená se může nést i v relaxačním duchu, a přesto bude aktivní. Toužíte-li po odpočinku a uvolnění celého těla, porozhlédněte se například

ČTĚTĚ:   Navštivte ostrov Šipan
jógových pobytech. Jóga u moře má jinou atmosféru než ta odcvičená doma, na zahradě nebo v jógovém studiu.

A nezáleží ani na tom, jestli jógu cvičíte roky nebo se chystáte začít. Stačí se odhodlat a vyrazit! Po takovém pobytu pochopíte, že se dá odpočívat i jinak než jen ležením na pláži a přejídáním se dobrého jídla.

 • AQUAPARKY

Chcete zpestřit program nejen sobě ale také svým dětem? Radost jim určitě udělá návštěva aquaparku. I když na dovolené u moře mají vody jistě dost, svět klouzaček, tobogánů a dalších vodních atrakcí jim rozzáří tváře.

Největším aquaparkem v Chorvatsku je park Aquacolors v Poreči. Za návštěvu také stojí park Istralandie, Solaris nedaleko Šibeníku, Aquapark v Umagu nebo Čikat na Lošinju.

 • DOBRODRUŽSTVÍ NA ŘEKÁCH

Dokonce i chorvatské řeky nabízí spousty zábavy. Stačí se rozhodnout, jestli chcete zažít dobrodružství na raftech či kajaku a vyrazit. Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější řeky patří Cetina, Dobra a Zrmanja.

Na Kajaku můžete také prozkoumat řeku Mrežnici, Unu, Kupu nebo Koranu. Levné ubytování v okolí poptejte pak přímo od majitelů na www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz/hledej

6 inspirací pro aktivní dovolenou v Chorvatsku s celou rodinou
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2021, Kategorie : Chorvatsko