Autem do Chorvatska – trasy


ubytování Chorvatsko

Pokud se chystáte do Chorvatska vlastním vozem (tak jako80% všech co jedou na dovolenou do Chorvatska) nabídneme vám 4 trasy jak se do Chorvatska dostat.

Každá z prvních tří trasa povede z Prahy do města Karlovac ve středu Chorvatska. Poslední čtvrtá pak na Istrii.

autem do ChorvatskaPrvní trasa
měří celkem 1458 km při cestě tam a nazpátek. Nejčastější trasa vede přes Vídeň a Slovinsko až k chorvatskému moři. Je levnější než přes Maďarsko nebo Alpy a pokud se vyhnete placení slovinské dálnice tak ušetříte až 750 korun (2x 15 EUR). Necelých 60km mimo dálnici lze pohodlně zvládnout za hodinku a přitom nehrozí bloudění. Slovinská dálniční známka totiž stojí 15 Eur na týden, takže pokud jedete např. na osm či deset dní musíte jí koupit i při cestě zpátky.

Pojedeme z Prahy, přejedeme hranice u Mikulova, projedeme Vídní, přes Graz kde se stáčíme směrem na slovinský Maribor, před rakousko – slovinskou hranicí  sjíždíme posledním sjezdem z dálnice A9 na Spielfeld na vedlejší cestu 67.  Hned za opuštěnou celnicí se cesta přejmenovává na slovinskou 437 a za další křižovatkou mění název z Dunajské cesty na Mariborskou po které pojedeme dalších 18km až do Mariboru, cestou mineme Štrihovec, Kanižu i Jelenče. Projedeme Pesnici pod Mariborem kde protneme kruhový objezd pod dálnicí kde odbočíme čtvrtým sjezdem na silnici 449 a hned zahneme zase doprava pod dálnici na silnici 436. Je nutné dávat pozor abyste nenajeli špatně na Hitru cestu což je již placený průtah Mariborem. Dále kopírujeme dálnici a jedeme po Šentiljské cestě, Partizanske cestě, Titově cestě, Tržanske cestě a konečně zatočíme na Ptujsku cetu značenou dál jako 454. Pak už je to snadné, projedeme Miklavž, Starše, Slovenju vas a okrajem protneme Ptuj směrem na Tržec. Držíme se směru na Zagrebšku cestu abychom nenajeli na poslední část placené dálnice. V Tržci konečně míříme na E594 a k hr. přechodu Macelj zbývá deset minut jízdy. Dále přes celnici po dálnici až do Karlovace. Chorvatům zaplatíme za využití části dálnice  od přechodu Macelj do Záhřeu 48 Kun a od Záhřebu do Karlovace dalších 18 Kun.
Náklady na tuto 730 km trasu jsou tedy za rakouskou dálniční známku 280 Kč a za Chorvatské dálnice v přepočtu cca 230 Kč. Celkem tedy 510 Kč,  plus pohonné hmoty.

ČTĚTĚ:   Proč jezdíte do Chorvatska? Co na to Češi?

Druhá trasa vede přes Maďarsko a je především výhodná pro Moravany. Jedeme z Prahy přes Brno na Bratislavu, sjedeme z maďarské M1 za Gyorem směr Balaton. Před Veszpremem zahnout směrem k dálnici M7 a objet Balaton nebo je možnost hned za slovenskými hranicemi zvolit směr Szombathely (E65) a vyhnout se dálnici a platbě 13,50 EUR (desetidenní). Po M7 směrem na Záhřeb projedeme celnici v Letenyi a až do Karlovce pojedeme po prázdné dálnici A4. Tankování je levnější v Chorvatsku než v Maďarsku.  Nabízí se také druhá možnost projetí Maďarska a to kolem Budapešti (Gyor-Budapest-Zagreb) která je o 80km delší avšak o více jak půl hodiny kratší.

Tato trasa tam a zpět měří celkem 1730 km a náklady činí slovenská dálniční známka (260 Kč), virtuální maďarská dálniční známka (350 Kč), platby v Chorvatsku za část Letenye – Záhřeb (130 Kč) a Záhřeb – Karlovac (55 Kč). Celkem tedy 795 Kč, plus pohonné hmoty.
Třetí trasa je přes neměcké dálnice a je výhodná pro lidi ze západu Čech. Trasa vede přes Plzeň, Mnichov, Salcburk, Villach, Ljubljanu a dálnici opouštíme u slovinského města Nove mesto odkud pojedeme do Karlovace dalších 60km po okreskách.  Na trase je třeba dát si pozor za Mnichovem abychom nezapomněli odbočit na Innsbruck, dále pak u Salcburku se držet vpravo ve směru na Innsbruck. Před Villachem platíme za průjezd úsekem s Taurským tunelem a Katschbergem 10 Eur. Za Villachem odbočujeme na E61 směr Lublaň. Projedeme tunel Pod Karavankami (délka 7864m a pouze jeden jízdní pruh pro každý směr) kde za průjezd uhradíme 6,50 Eur.

Tato trasa tam a zpět měří celkem 1680 km a náklady činí rakouská dálniční známka (220 Kč), mýtné v tunelech (430 Kč) a slovinská dálniční známka (sedmidenní 390 Kč). Celkem tedy 1040 Kč, plus pohonné hmoty.

ČTĚTĚ:   Srovnání asistenčních služeb pojišťoven při cestě do Chorvatska

Čtvrtá trasa povede do chorvatské Istrie. V tomto případě pojedeme celou dobu po dálnicích a to směrem na Brno, poté Vídeň, Graz, Maribor, Lublaň, směrem na italský Terst, přes slovinský Koper kde přejedeme hranice do Chorvatska a poté zase po dálnici až do odbočky na Poreč. Naplno využijeme rakouske dálnice, neplatíme za žádné tunely a ikdyž je cena za slovinské dálnice vysoká tak v tomto případě jich využijeme naplno přes celé Slovinsko a vjedeme rovnou na Istrii. Pokud pojedeme na Kvarner tak se z tepny A1 směr Koper, Terst a Postojna odděluje trasa na Rijeku která je vhodná třeba pro cestu na ostrov Krk.

Na této trasy zaplatíme za rakouskou dálniční známku (220 Kč) a slovinskou dálniční známku (sedmidenní 390 Kč) a poté v Chorvatsku mýtné. Trasa z Prahy do Poreče měří 866 km.

 • Podívejte se také na fórum o Chorvatsku do části Cesty, poplatky, zkušenosti.
 • TIP: Slovinskou dálniční známku lze nakoupit také z druhé ruky od těch co se už vrátili z dovolené a koupili si např. měsíční či půlroční známku.

Velký průvodce na cestu do Chorvatska

Ještě více informací k vaší cestě do Chorvatska získáte v elektronické knize, kterou si můžete na této stránce stáhnout a kdykoli v ní listovat, aby vás nic nezaskočilo.
Připravili jsme pro vás totiž „ebook“ ve kterém jsme přehledně popsali vše co budete potřebovat na cestu do Chorvatska.
Tuto knížku si možete ihned ZDARMA stáhnout právě zde – Klikněte vlevo dole na „Velký průvodce na cestu do Chorvatska“ a stáhněte si zdarma ebook neboli elektronickou knížku kde najdete veškeré informace o cestě do Chorvatska, potřebných dokladech, cenách mýta a mnoho dalšího!

Autem do Chorvatska – trasy
3.9 (77.39%) 23 hlas[ů]

19 Responses to Autem do Chorvatska – trasy

 1. Muzete mi poradit kudy nejlepe do omise duce? a kolik poplatky za mitne ?

 2. Zdravíme Lariso ! Závisí odkud jedete z ČR, každopádně doporučujeme cestu přes Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb a Split. V Rakousku dálniční známka na deset dní za 240 Kč, ve Slovinsku (pokud nebudete objíždět dálnici) na týden 410 Kč a v Chorvatsku mýtné do Záhřebu 29 Kuna = 100 Kč a ze Záhřebu do Splitu 174 Kuna = 590 Kč.

 3. Dobrý den, chystáme se poprvé do Chorvatsko s rodinou (děti 2,5roku) jsme z Plzně. Můžete mi poradit kudy nejlépe jet v závislosti na čase, ceně za tunely atp. Vyrážíme ze čtvrtka na pátek, čili frontám se snad vyhneme. děkuji

 4. závisí ještě kam jedete, jestli na Istrii nebo dolu Dalmácie. Pokud na Istrii tak doporučujeme cestu přes Mnichov, Salzburg, Villach… a pokud na jih tak Passau, Graz, Záhřeb…

 5. Dobry den. Jedeme v srpnu do Starigrad Paklenica. Můžete mi poradit jaká je nejlepší cesta? Chceme objet Slovinskou dalnici. Můžeme použít první trasu? Dekuji. Vendula

 6. A mohu se jeste prosim zeptat,jestli je výhodnější si vyměnit koruny za kuny v Čr, nebo až v Chorvatsku? A je lepší platit poplatky za auto po cestě kartou,nebo hotově? Take nevim, jestli je nutne mit sebou eura, nebo staci kuny…. Moc se omlouvam,za tolik otázek. Jedeme poprve a tak mam trochu strach. Jeste jednou moc dekuji. Vendula

 7. Vendulo pokud chcete objet Slovinskou dálnici tak můžete použít první trasu, také doporučuji stáhnout náš nový ebook z http://www.UvCH.cz/cesta-do-chorvatska.pdf kde se toho dozvíte více. Co se týká výměny tak pokud to budete měnit v bance (myslím jak v ČR tak v HR) vyjde to podobně, takže můžete klidně např. ve Spořitelně. Co se týká poplatků cestou tak doporučuji platbu kartou – většinou jsou u těch mýtných bran na kterých se platí kartou menší zácpy a ten kurz je vpodstatě stejný jako byste si měnili ty koruny na kuny. Jinak ale na mýtných branách můžete platit jak v kunách tak v eurech.

 8. Dobry den,
  Chystame se letos poprve s prateli z Pisku do chorvatska,konkretneji do Crikvenice ,muzete mi poradit nejakou nejlepsi a nejlevnejsi trasu na poplatky?
  Dekuji

 9. z Písku nejlépe na Linz pak na Graz, přes Maribor na Záhřeb a pak do Crikvenice. Pokud nechcete dát 15€ za Slovinskou dálniční známku tak můžete zkusit objet dálnici dle popisu. Více také v našem ebooku na http://www.uvch.cz/cesta-do-chorvatska.pdf

 10. Dobrý den … chystáme se na dovolenou jelikož jedu úplně prvně k moři… tak jsem chtěl zažít dobrodužství proto jsem se rozhodl…zvolit vlastní dopravu… jaka je nejvýhodnější a nejlepší cesta z Kopřivnice do Vir (chorvatsko) děkuji

 11. Víťo vždy po dálnici 🙂 takže Brno, Vídeň, Graz, Záhřeb

 12. Dobrý den,
  v červenci 2017 se chystáme s kamarády do Chorvatska. Konkrétně chceme navštívit Rabac. Cestu plánujeme z Českých Budějovic. Můžete nám poradit nejvýhodnější trasu s ohledem na vzdálenost a silniční poplatky.

  Předem děkuji za Vaši reakci.

  S pozdravem
  Pavel

 13. já bych to opravdu jel podle navigace google nebo waze a to podle aktuální dopravní situace – buď přes Salzburg (zavísí od kolen v tunelech) a nebo pak přes Graz

 14. Dobrý den chystám se v červenci na zadar pojedu z Plzně kudy nejlépe jet a kolik mi vyjde mytne v Chorvatsku děkuji moc

 15. jelikož už data budou všude v EU jako byste byla v ČR tak opravdu doporučuji jen zapnout navigaci v telefonu a nechat se vést googlem, který vám optimalizuje nejrychlejší trasu podle aktuální situace v dopravě. Ze Záhřebu do Zadaru je mýtné 125 Kuna

 16. Dobry den, v záři se chystame do Chorvatska, konkrétně na Korculu, Pojedeme z Ostravy.Muzete nam poradit kudy jet a co nejvýhodněji?

  Předem dekuji za odpověď Marcela

 17. zcela úpřimně teď když už je zrušený roaming v celé EU včetně dat tak doporučuji si prostě zapnout v telefonu google mapy a nechat se navigovat nejrychlejší cestou do cíle s tím, že vám google cestu bude průběžné upravovat pokud na trase vzniknout nějaké nehody/zácpy

 18. Dobrý den, prosím, chceme jet s rodinou do mista Brela(v sezone),kolik zaplatime cca mytne v Chorvatsku? Předem děkuji. Nicole

 19. Dobrý den, dá se stále objet Slovinská dálnice?

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2013, Kategorie : Chorvatsko