Autobusem do Chorvatska: s kým, kam a za kolik


ubytování Chorvatsko

Čas dovolených se pomaloučku ale jistě blíží. Pro ty z vás, kteří přemýšlí, že by se letos vypravili do Chorvatska autobusem, přinášíme aktuální informace o cenách, cestách a dopravních společnostech, které se vám budou hodit.

Jízda do Chorvatska není tak dlouhá, aby se nedala lehce zvládnout autobusem. V dnešní době jsou autobusy pohodlné, moderní a často vybavené tak, že vám cesta rychle uteče. Ideální je jet na noc. Ta uteče jako voda a vy se probudíte ve vysněném ráji u Jaderského moře. Nezní to skvěle?

Chorvatsko

Cesta autobusem zaručuje málo starostí

Přestože mnoho lidí volí jako dopravní prostředek svůj vůz, stále je hodně těch, kteří ho raději nechají doma. Důvodem je méně komplikací.

Za volantem se člověk musí stále soustředit, všude musí řešit parkování, dálniční známky, poplatky. A to nemluvíme o tom, když se vám auto někde cestou rozbije. S autobusem sice nejste tolik mobilní, ale i v Chorvatsku jezdí lokální autobusy mezi letovisky, takže to rozhodně neznamená, že budete muset zůstat na jednom místě. Samozřejmě čím menší městečko, tím méně spojů. Ostatně jako všude na světě.

Jadran Expres do Chorvatska jezdí už téměř 20 let

Až do jižní Dalmácie se dostanete českým dopravcem Jadran Expres, který jezdí do Chorvatska už 19 let. V jejich autobusech se můžete zabavit u filmů, funguje zde wi-fi, samozřejmostí je klimatizace i pohodlná polohovací sedadla. A kam vás zaveze? Do Splitu, Zadaru, Biogradu, Omiše nebo Bašky Vody. Vyráží se každý pátek z ÚAN Florenc Praha. Zpáteční cesta stojí 2400 Kč pro jednu osobu, jednosměrná 1600 Kč za jednu osobu a objednat se dá jednoduše online.

Autobus

Žlutá záře u Jadranu

Do Chorvatska vás zavezou také žluté autobusy známého českého dopravce Regiojet. Začíná jezdit v pátek 31. května ve směru Zadar, Sukošan, Biograd, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split – tato trasa se bude každý pátek opakovat. Od 25. června do 4. září se navíc přidá ještě jeden středeční spoj. A cena? Jednosměrný lístek pro jednu osobu vás vyjde na 1450 Kč.

ČTĚTĚ:   Baško Polje - pohoda na Makarské riviéře

Flixbusem do téměř 150 chorvatských destinací

Jako poslední typ je tady pro změnu zelený autobus, a to Flixbus. I ten vás zaveze na nádherné pobřeží oblíbeného Jadranu. Celkem společnost uvádí 141 chorvatských destinací, ze kterých si můžete vybírat. A to je podle nás slušná nabídka, nemyslíte? Ceny mají různé, za jednosměrný lístek zaplatíte částku od 1278 Kč výš. Stačí jen zapátrat a vybrat si místo a termín, kdy chcete vyrazit.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2019, Kategorie : Chorvatsko