Ceny v Chorvatsku 2016


ubytování Chorvatsko

Plánujete cestu do Chorvatska a zajímá vás, na kolik by to všechno mohlo vyjít? Je dobré si předem uvědomit alespoň pro základní orientaci nákladů, které je pro takovou dovolenou potřeba. Co se týče výše celkových nákladů, je to částka, která se odvíjí od mnoha faktorů. Mezi základní a podstatné spadají například doprava, stravování, pojištění aj.

Rozhodli jste se pro cestování vlastním autem, pak je nutné si propočítat, na kolik by vás mohla přijít cesta tam a zpátky. Do cestovních nákladů se nezahrnuje pouze benzín nebo nafta, nicméně je vhodné přemýšlet i nad mýty, dálničními známkami popřípadě poplatky.

Bude vaše cesta ta nejkratší, která může být, nebo vás spíše zaujala cesta pohodlná i při vyšších nákladech? Když nebudete počítat zajížďky typu výletů po cestě nebo bloudění, z České republiky do Chorvatska je to cca 800 km. Samozřejmě záleží, zda vyjíždíte z Liberce nebo ze Znojma a přes co pojedete.

trasy do chorvatska aute
Možné trasy autem z ČR do Chorvatska

Další součástí dopravních nákladů jsou dálniční známky, mýtné nebo poplatky, trajekty, tunely. V České republice se hradí pouze dálniční známky, které se rozlišují na 3 různá dlouhá období – 10 dní, měsíc, rok. Pro dovolenou v Chorvatsku by mohla postačit desetidenní nebo měsíční. Berte prosím na vědomí, že ceny jsou orientační v tom smyslu, že se výše nákladů mění podle typu auta, popřípadě motocyklu. Samozřejmě lze cestovat mimo dálnice, nicméně se tím prodlouží doba jízdy.

Česká republika

Délka období

Cena dálniční známky v Kč

10 dní

310

měsíc

440

rok

1500


Slovensko

Délka období

Cena dálniční známky v eurech

10 dní

10

měsíc

14

Maďarsko

Délka období

Cena dálniční známky v maďarských forintech / eurech

týden (platnost 10 dní)

2975 / 10

měsíc

4780 / 16

ČTĚTĚ:   Výlety nebo dovolená na lodi v Chorvatsku

Rakousko

Délka období

Cena dálniční známky v eurech

10 dní

8,8

2 měsíce

25,7

Slovinsko

Délka období

Cena dálniční známky v eurech

7 dní

15

měsíc

30

V Chorvatsku se neplatí přímo dálniční známky, nicméně existují zde mýtné brány, ve kterých hradíte poplatky za ujeté kilometry po placených úsecích. Tyto poplatky lze platit jak hotově, tak kartou. Na placení poplatků lze ušetřit při využití elektronického platebního systému ENC.

Co se týče stravování, podle různých průzkumů již není potřeba dovážet si suroviny z České republiky. Pokud máte možnost si na dovolené vařit sami a nemusíte chodit pravidelně do restaurací, cenu surovin se s v porovnání téměř rovnají. Proto můžete místo několika kil jídla do kufru zabalit například jiné věci, na které by již dříve nezbylo místo. V Chorvatsku je zapotřebí najít jen obchod, nejlépe supermarket, kde si dané suroviny nakoupíte. Stravování v restauracích vyjde mnohem dráže, než při domácím vaření, nicméně tento fakt platí i u nás. Záleží na vás, jakou prioritu si zvolíte.

Uvádíme nějaké příklady potravin, které považuji za základní. Ceny jsou uvedené v kunách.

Surovina

Cena v kunách

Chléb

5,50 – 7,50

Mléko

3,90 – 5,50

Vejce

0,9 – 1,50

Kuře celé

19,00 – 26,00

Ryby

25,00 – 120,00

Brambory

cca 6,00

Rajčata 1kg

9,00 – 14,00

Čokoláda

7,00 – 10,00

Zmrzlina

pořádný kopeček 6,00

Pivo

5,50 (1/2 litru) a výše dle značky

Pizza

25,00 – 50,00

Káva

7,00 – 10,00

 

Ostatní zboží

Cena v kunách

Papírové kapesníky 1 balíček

Cca 1,00

Toaletní papír (10 ks)

10,00 – 17,00

Cigarety

12,00 a výše

Aspirin

Cca 15,00

 

Služby

Cena v kunách

Kino

Cca 25,00

Kadeřník

100,00 – 150,00

Soukromý zubař

70,00 – 200,00

ČTĚTĚ:   Aktuální ceny pohonných hmot v Chorvatsku 2011

 

Ceny pro rok 2016 a ostatní položky jsou vloženy na stránkách http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/chorvatsko/ceny.php

K 1. dubnu 2016 dle ČNB je kurz kuny 1 Kuna (kuna je chorvatská měna) = 3,6 CZK a kurz koruny k euru 1 EUR = 27 CZK.
Níže si můžete prohlédnout aktuální leták nejrozšířenějšího supermarketu Konzum.


apartmány chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku bez cestovky

Ceny v Chorvatsku 2016
5 (100%) 3 hlas[ů]

26 Responses to Ceny v Chorvatsku 2016

 1. Petr Palenčar

  Nemáte tam chybu? Ve Slovinsku mají známky na týden, nikoli na 10 dní…

 2. Ivona Czudková

  a neplatí maďarská týdenní (10dní)?

 3. Máme rádi CHORVATSKO

  podle Maďarů je to oficálně přesně takto: „platná ode dne koupě po následující 9 dní včetně (10 po sobě jdoucích dní do půlnoci 10. dne)“ 🙂

 4. Ivona Czudková

  jak jde krásně složitě napsat na 10dní 🙂

 5. Stanislava Horváthová

  Co to tady plácáte? Zmrzlina v HR už dávno nestojí 3 kn, ale minimálně 5, spíše 7. Pivo Karlovačko nejméně 10 – 12 kn,atd.

 6. Božena Karlová

  Máte pravdu, už to dávno není co to bývalo

 7. Máme rádi CHORVATSKO

  pořádný kopeček stojí okolo 6 Kuna což je v přepočtu 21 Kč, což nám příjde levné. (3kn stojí nejlevnější balená zmrzka)
  Pivo v supermarketu můžete koupit dvoulitrovku za 17 Kn (60 Kč), v restauraci či baru si samozřejmě připlatíte (nikde ve světě není pivo tak levné jako v ČR).
  Celkově vzato však když si zajdete jako doma jednou za týden nakoupit do většiho supermarketu tak vás to vyjde podobně jako doma (max. +25%)

 8. lidi pořád neřešte ,jestli co v chorvatsku je dráž ap. sakryš řešte krásu dovolené 😛 navíc ceny v marketech typu lidl nebo kaufland jsou podobné ceny jak v čr.

 9. Michal Rybo Rybák

  nejdete tam žiť ale na dovolenku, tak proste za tých pár dní si priplatím keď už sa na to celý rok teším, aj keď ste češi…. a keď nie treba si pašteky, vifony a braníky v plechovce zobrať zo sebou.

 10. My si jezdíme tak 3-4x za dovcu do kauflu a ted už byl v Pule myslím i spar. V akci jsou potraviny stejne drahe jako u nás, max jako v menším krámku. Jezdíme na 12 dni a jezdíme úplne jinou trasu

 11. Stanislava Horváthová

  Ale jo, ja tam jezdim 15 let. Jen mi vadi, kdyz tady mystifikujete lidi nizkymi cenami. Na balenou zmrzlinu v HR nikdo neni zvedavy.

 12. Já mám agenturu,žiji v Chorvatsku od června do října.Jestli někdo řekne,že je v Chorvatsku draho není to pravda.Podívejte se jak se u nás zdražuje.Jen co doporučuji vézt sebou je kuřecí maso,vejce,tvrdý sýr,tavený sýr,máslo. Jinak všude ve městech je Kaufland a Lídl stejné ceny v přepočtu jak u nás.A zmrzlina je obrovská za 26,kč na naše.U nás ,když jdu tak dostanu za 30,kč a hledám jí.Takže to je můj poznatek za léta v Chorvatsku.Mluvím o letovisku – 8km od Trogiru jinak nevím ceny,ale je to všude stejné.Slovinsko se dá perfektně objet takže se i ušetří.

 13. Miroslav Schwarz

  V Chorvatsku to bude letos pěkně vyšroubované a ten nákup v supermarketu 25% ani náhodou spíše o 75 % to jo.

 14. Lukáš Hrubý

  to asi nakupujeme oba v jinych obchodech

 15. Klikáčci Klikovi

  Souhlas, ceny v obchoďáku jsou srovnatelný s našima

 16. Lukáš Hrubý

  asi neumite nakupovat

 17. Mám čerstvé zprávy jelikož mám cestovní agenturu,že ceny v Chorvatsku jsou stejné jako v loni v létě.Dnes jsem to konzultovala s domácími a řekli mě,že se zdražovat nebude už také né kvůli turistům,přišli by o velké finance tam by nikdo nic nekoupil a vozil by to z Česka.

 18. Tomáš Bílý

  Kudy tudy vyřeší navigace

 19. Petr Huplík

  Maďarská známka je na 9 dní!!!

 20. spočítali jste někdo kolik vyjde mýto bez krabičky do Splitu nebo až na Makarskou?Jinak já si v chorvatsku dopřeju pivko v hospodě, ale lahváče mám z domova…..když už chorvatský, tak točený. Rozumješ? Karlovačko není špatný, ale na Bernarda nemá 🙂

 21. Dobrý den,

  rád bych se zeptal na zkušenosti s trajektem – dá se platit kartou nebo musíme mít hotovost? Jezdím do chorvatska už asi 10 let, ale poprvé trajektem. Předem díky za odpověď.

 22. na většině (pouze Brestova ne) prodejných míst Jadrolinije je možná platba kartou a pokud plujete na ostrov Rab tj. se společností Rapska plovidba tak jenom hotově

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2016, Kategorie : Aktuality z Chorvatska