České dráhy zase vypravují vlak do Splitu


ubytování Chorvatsko

Vlakem do Chorvatska. V jízdním řádu 2012/2013 je obnoveno přímé sezónní spojení ČR a Chorvatska. To je zajištěno přímým lůžkovým vozem řazeným od poloviny června do konce srpna na vlaku EC 276/277. Lůžkový vůz odjíždí z Prahy v úterý a v pátek v 9:39 a do Splitu přijíždí další den ráno v 9:32. Na zpáteční cestu se vydává vždy ve středu a v sobotu v 17:40 a do Prahy přijíždí v 18:21 druhého dne.

Většina turistů míří na Jadran, tedy k pobřeží Jaderského moře. Vlakem dojedete do Zadaru, historického přímořského města v severní Dalmácii, ale i do jižněji položeného Splitu, který se nachází ve střední Dalmácii a je druhým největším městem Chorvatska.Vlak do Chorvatska

Pro cesty mimo letní sezónu lze využít spojení s přestupem. Například do Záhřebu lze pohodlně cestovat vlaky EuroCity z Prahy nebo Brna s přestupem ve Vídni. Ideálním spojením je kombinace vlaků EC 77 a EC 159 s odjezdem z Prahy v 10:39 a příjezdem do Záhřebu v 22:42.

Do celého Chorvatska je možné cestovat na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Např. dvě osoby zaplatí za jízdenku z Prahy do Záhřebu (přes Vídeň) a zpět s využitím slevy CityStar cca 7387 Kč (285,20 eur).

České dráhy zase vypravují vlak do Splitu
4 (80%) 2 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   Klidný ostrov Vir pro milovníky romantiky

5 Responses to České dráhy zase vypravují vlak do Splitu

  1. Mám dotaz, je možno vlakem do Splitu vzít automobil. Děkuji za zprávu a jsem s pozdravem Stávek

  2. bohužel, autovlak do Splitu České drahy již neprovozují

  3. Kolik by stál lístek pro ZTP zpáteční

  4. Dobrý den,velice by mne zajímalo,zdali mohu tímto vlakem vzít s sebou malého pejska a pokud ano,tak kolik to stojí,děkuji za odpoveď, J.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska