Chorvatské hotely v nominaci na turistického Oscara


ubytování Chorvatsko

Na letošní cenu World Travel Awards, svérázného turistického „Oscara“, je v pěti kategoriích nominováno přesně tolik hotelů z Chorvatska.

Dubrovnický Palace Hotel a korčulský Lešić Dimitri Palace jsou navrženy na cenu Přední evropské hotely a Palace spolu se splitským hotelem Le Meridien Lav souteží i o cenu Předního evropského konferenčního hotelu. Palace se objevuje i v konkurenci na Přední evropský resort, zatímco Le Meridien Lav společně s dubrovnickým hotelem Rixon Libertas je nominován na cenu Přední evropský resort kasin. Resort Adriana Hvar je v konkurenci na cenu Přední evropský butikový resort.

hotel Le Meridien Lav Split

hotel Le Meridien Lav Split

Kromě evropských cen uděluje World Travel Awards také zvláštní cenu Přední chorvatský hotel, o kterou soutěží dubrovnické hotely Palace, Excelsior, Grand Villa Argentina, Hilton Imperial, Bellevue a Rixos Libertas, dále opatijský Mozart, splitský Le Meridien Lav, hvarský hotel Adriana, korčulský Lešić Dimitri Palace, rovinjský hotel Istra a také záhřebské hotely Sheraton a The Regent Esplanade.

Na ocenění Přední chorvatský butikový hotel konkurují: Design Hotel Astoria, Kastil, splitský Vestibul Palace, hvarský hotel Riva a dubrovnický Pucic Palace, na cenu Přední chorvatský SPA resort aspirují Palace Hotel, Adriana, hotel Ivan v Bolu na ostrově Brač, Milenij, hotel Istra a Le Meridien Lav. Samotný brand Le Meridien soutěží o Přední hotelový brand v Evropě, město Dubrovník je nominováno na nejhezčí evropskou turistickou destinaci a nejlepší cílové místo lodí pro zábavní plavbu, zatímco splitský přístav na jeden z nejlepších přístavů lodí pro zábavní plavbu.

Hlasování o cenu World Travel Awards, která má patnáctiletou tradici, potrvá do začátku srpna a samotná oslava udělení tohoto uznání se bude konat 1. října v Antalyi. Četné nominace ve více kategorií svědčí o tom, že je chorvatská hotelová i turistická nabídka rok od roku větší a kvalitnější.

ČTĚTĚ:   Jaké cestovní doklady byste si měli vzít s sebou do Chorvatska

Ocenění World Travel Awards je známo jako jedno z nejlepších doporučení kteréhokoliv turistického produktu a oceňování je rozděleno do osmi zeměpisných oblastí: Evropy, Asie/Pacifiku, Karibiku, Střední a Latinské Ameriky, Afriky, Blízkého Východu, Severní a Jižní Ameriky, aby byly co nejobjektivněji zahrnuty všechny segmenty světového turistického průmyslu, který navzdory momentální světové ekonomické krizi nadále zaznamenává menší pád v obchodní činnosti než ostatní hospodářská odvětví.

Náš tip: Rezervace hotely Chorvatsko


Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2010, Kategorie : Chorvatsko