Chorvatsko – nejlepší cílové místo lodí pro zábavní plavbu


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko a Turecko byly španělskou specializovanou mediální skupinou «Cruises News Media Group» označeny za nejlepší destinace lodí pro zábavní plavbu na jejich okružních jízdách v roce 2009 a získaly ceny «Excellence Cruise Awards».

Ceny «Cruises News Media Group» se udělují na základě výsledků ankety španělských cestujících na okružních plavbách, kteří anonymně, ve 14 kategoriích, bodují a oceňují přístavy, destinace a loďařské společnosti. Toto ocenění za nejlepší mezinárodní přístav v roce 2009 obdržely Benátky a Malta a tutéž cenu za rok 2008 vloni získal Dubrovník spolu s Benátkami. Nejlepší zábavu na lodi nabízí «Quail Travel Group», nejlepší luxusní společností lodí na zábavní plavbu je «Silversea Cruises», a za nejlepší loď na Mediteránu v roce 2009 byla vyhlášena MSC Splendid.

LIVE webcam přístav Dubrovník

LIVE webcam přístav Dubrovník

Chorvatsko je důležitou destinací okružních zábavních plaveb a tento segment turistického ruchu vzrůstá, což dokazují i údaje Státního statistického institutu, podle nichž se počet cestujících, kteří navštívili Chorvatsko na okružních jízdách lodí, v posledních čtyřech letech zdvojnásobil. V roce 2009 dosáhl počtu skoro milionu cestujících.

Podle údajů zmíněného institutu se v minulém roce na chorvatském Jadranu uskutečnilo 754 okružních plaveb zahraničních lodí, což je o 8,3 procent neboli o 68 jízd méně než o rok dříve, ale na těchto lodích se sem podívalo o 5,3 procent více cestujících, tedy celkem 989 000 turistů.


Náš tip
: Plavby lodí v Chorvatsku

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Chorvatsko je kvalitní kempová destinace
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska