Chorvatsko nejvíce žádaná destinace pro evropské turisty


ubytování Chorvatsko

Kolem 80 procent Evropanů má v úmyslu jet letos na dovolenou, většinou zamíří do nějakého domácího letoviska. Chorvatsko je však mezi několika prvními nejvíce žádoucími destinacemi mimo EU, jak ukazují výsledky zvláštního Eurobarometru, nedávno uveřejněné v Bruselu.

Průzkum byl proveden ve 27 členských zemích EU, v Chorvatsku, Norsku, na Islandu, v Turecku a Makedonii. Při náhodném výběru bylo dotázáno 30 000 občanů starších 15 let. Z celkového počtu anketovaných má 80 procent v úmyslu letos o prázdninách vycestovat.  Polovina těch, kteří si vyjedou na dovolenou, zůstane ve své zemi. Ale v sedmnácti ze třiceti dvou zemí, v nichž průzkum proběhl, se mezi prvními třemi nejžádoucnějšími destinacemi nachází jedna destinace mimo hranice EU.

Dovolená Chorvatsko

Dovolená Chorvatsko

Jenom dvacet procent anketovaných prohlásilo, že skoro jistě letos nikam nepojedou, což je o poznání méně než v minulém roce, kdy to s určitostí prohlásilo třicet tři procent dotázaných. Chorvatsko se nachází mezi třemi nejpopulárnějšími destinacemi v sedmi zemích – České republice, Maďarsku, Rakousku, Polsku, Slovinsku, Slovensku a Norsku.  Ve Slovinsku je Chorvatsko na prvním místě a v tomto roce ho plánuje navštívit 30 procent Slovinců. V Norsku a na Slovensku je Chorvatsko na druhém místě a v České republice, Maďarsku, Rakousku a Polsku na třetím.

Co se týká Chorvatů, sedmdesát osm procent dotázaných má v úmyslu strávit dovolenou doma, tři procenta v Itálii a dvě procenta ve Španělsku. V pouhých čtyřech zemích, zahrnutých do průzkumu – ve Slovinsku, na Maltě, v Lucembursku a v Irsku – je na prvním místě dovolená v zahraničí, a ne doma. Celkově je nejpopulárnější prázdninovou destinací Španělsko, po něm následují Francie a Itálie.

Nejvíce občanů EU, celých padesát sedm procent, zařadilo na první místo tradiční letoviska; osmadvacet procent dává přednost novým, neobvyklým turistickým destinacím. O něco méně než polovina – čtyřicet šest procent dotázaných – se domnívá, že bude mít dostatek prostředků k zaplacení své dovolené, což je o pět procent více než v roce 2009. Deset procent dotázaných prohlásilo, stejně jako v minulém roce, že mají vážné peněžní problémy, které by mohly ovlivnit jejich prázdninové plány.

ČTĚTĚ:   Karlobag - Kvarner

Třicet sedm procent účastníků ankety uvedlo jako hlavní motiv cestování «odpočinek a relaxaci», devatenáct procent «slunce a pláž» a sedmnáct procent «návštěvu přátel a příbuzných».

A co vy, už také máte naplánovanou svojí dovolenou v Chorvatsku?
Zajistěte si
levné ubytování v Chorvatsku na největším webu s přímými kontakty na majitele apartmánů po celém Chorvatsku bez provize zprostředkovatelům: www.UvCH.cz

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2010, Kategorie : Chorvatsko