Chorvatský prezident otevřel Kempinski Hotel Adriatic v Savudriji


ubytování Chorvatsko

Chorvatský prezident otevřel Kempinski Hotel Adriatic v Savudriji
21.9.2009

Netrpělivě očekávané otevření nového hotelu renomovaného hotelového řetězce Kempinski v istrijském letovisku Savudrija se koncem letošního srpna stalo skutečností.

Pětihvězdičkový hotel Kempinski Adriatic je prvním chorvatským hotelem tohoto řetězce, který byl založen v Německu v roce 1897 a je tak nejstarší hotelový řetězec v Evropě, Jeho hotely se nacházejí na nejvýznamnějších místech evropských metropolí, například u Brandenburské brány v Berlíně, na Rudém náměstí v Moskvě, v někdejší rezidenci Ciragan posledního tureckého sultána v Istanbulu apod. Hotel Kempinski Adriaic v Savudriji se tak důstojným způsobem zařadil mezi tuto hotelovou aristokracii.

Hotelový komplex Kempinski Adriatic poskytuje skutečný luxus, s jakým se návštěvník nesetkává každý den. Jen pár kroků od samotného hotelu, v rámci hotelového areálu, čeká na jeho hosty první istrijské hotelové golfové hřiště s osmnácti jamkami, dílo vyhlášeného architekta Dietharda Fahrenleitnera. Mimořádně rozlehlé hotelové pokoje jsou vybaveny, stejně jako celý hotelový komplex, nejmodernějšími špičkovými technologiemi, např. jediným dotykem se rozsvěcují světla, zapíná televizor, spouštějí rolety, objednává snídaně na pokoj. Ve všech pokojích je televize s plochou obrazovkou, Hi-Fi souprava, připojení k internetu a minibar. Balkony nebo terasy mají výhled buď na moře nebo do zahrady. Vybavení koupelen zahrnuje masážní sprchu a zvlášť vanu. Nejlepší světoví designéři jsou autory hotelového zařízení, přepych je patrný na každém kroku. Je pro návštěvníky standardem, spojeným se jménem Kempinski.

Součástí hotelu je i jedinečné wellness centrum s několika bazény a vším, co si jen návštěvník těchto moderních zařízení, přinášejících odpočinek, zotavení, osvěžení a uvolnění celého organizmu, jen může přát. Rozkládá se na ploše 3000 m2.

Hotel disponuje 186 pokoji a apartmány, má jeden vnitřní bazén a dva vyhřívané venkovní, dvě restaurace, čtyři bary, Beach Bar, Pool Bar, kongresové středisko pro 250 osob, zasedací místnosti a místnosti pro bankety, soukromé oslavy a setkání, čtyři tenisové kurty, kapli, pro děti Kempi Kids Club, hotelové služby pro celých 24 hodin, včetně Limousin Rental Service. V areálu je několik butiků a přepychových obchodů.

ČTĚTĚ:   U Medulinu a Ližnjanu začala stavba golfového hřiště

Slavnostního otevření tohoto exkluzívního hotelu se kromě řady dalších významných hostů a zástupců všech významných evropských médií zúčastnil i chorvatský prezident Stjepan Mesić a přenocoval v jednom ze dvou luxusních apartmánů, pojmenovaném po Henry Mogranovi, nejslavnějším britském pirátovi, který se údajně na konci svého života usadil ve zdejším kraji, u Limského zálivu, kde prý ukryl i většinu svého pohádkového bohatství, naloupeného na plavbách pro celém světě. Ten druhý apartmán nese jméno pověstného istrijského upíra Jure Grando, o němž se již po staletí vypravují neuvěřitelné historky.

Do komplexu Kempinski Hotel Adriatic investoval hotelový řetězec Kempinski 1,6 miliard kun a je přesvědčen, že bez ohledu na světovou krizi, bude toto středisko luxusního cestovního ruchu investicí lukrativní.

Informace:
Turistické sdružení Savudrije (Turistička zajednica mjesta Savudrija ): www.istra.hr/savudrija

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Zář 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska