Chystáte se na Makarskou riviéru? Metković přidejte na seznam povinných výletů!


ubytování Chorvatsko

Těšíte se na léto? Míříte do Chorvatska? Máme pro vás jeden úžasný tip na výlet, pokud budete svou dovolenou trávit na Makarské riviéře. Místo, které vám doporučujeme, není od moře daleko a nabízí skvělou relaxaci v srdci nádherné přírody. Odskočte si na chvíli od moře a pokochejte se čarokrásnou přírodou okolí řeky Neretvy v městečku Metković.

Makarská riviéra

Městečko Metković je známé jako srdce údolí řeky Neretvy. Nabízí historii, kulturu, přírodu i možnosti sportovního vyžití. Protéká tudy řeka Neretva, která je v okolí Metkoviće obklopena vysokými kopci. To dělá z této lokality dokonalé místo pro úžasný výlet do vnitrozemí.

Pokud se o tomto městě budete bavit s místními, pravděpodobně vám řeknou, že Metković je známý tím, že se jedná o rodiště těch nejlepších házenkářů v zemi a na druhém místě jistě zmíní slavné plantáže s těmi nejšťavnatějšími mandarinkami. Buďte si ale jisti, že toto městečko toho má mnohem víc, co může svým návštěvníkům nabídnout!

Můžete navštívit utajenou jeskyni s ohromujícím životem

Jeskyně Predolac byla objevena v roce 1965, dodnes zůstává skrytým klenotem, o kterém se moc neví, nemluví, ani nepíše. Kdo si ji ale velmi oblíbil? Kolonie unikátních drobných měkkýšů Congeria Kusceri. Jsou to jediné sladkovodní žijící podzemní fosílie na světě. Tady v Dalmácii jsou mimořádně vzácné, obvykle se totiž vyskytují pouze v oblasti Dinárských Alp. V jeskyni je k vidění také velké množství rozmanité vodní fauny.

Stále tu probíhá průzkum a bůhví, co tu ještě bude objeveno. Pokud se zajímáte o geologii a o to, jak ekosystém formuje svět, je pro vás návštěva této pozoruhodné jeskyně nutností!

Řeka Neretva

Říční safari – je libo plout mezi lekníny a popíjet u toho rakiji?

Řeka Neretva nabízí skvělý zážitek v podobě plavby na tradičních lodích. Dříve byly tyto lodě jediným prostředkem k přepravě po řece. Dnes se tradiční plavidla používají k turistickým účelům, lépe řečeno k jedinečnému zážitku z focení vodního safari. Poznáte všechny říční kanály, budete se plavit po jedné z nejstarších bažin v Evropě a uvidíte překrásná a nedotčená místa v údolí řeky Neretvy. Budete proplouvat úzkými kanály zdobenými lekníny a u toho popíjet domácí rakiji a pochutnávat si na čerstvě připravených místních lahůdkách… Jeví se vám to také jako uklidňující zážitek, který byste si neměli nechat ujít?

ČTĚTĚ:   V září na Hvar! Typy na sluneční destinace.

Muzeum přírodní historie odhalí pestrý život v okolí řeky

Přímo v centru města najdete toto jedinečné muzeum, které dokonale zachycuje rozmanitost rostlin a živočichů z údolí Neretvy. V muzeu si můžete prohlédnout působivou sbírku více než 340 odlišných druhů – 310 druhů ptáků, z nichž jich 218 druhů pochází právě z této oblasti. Jsou tu i sbírky motýlů, hmyzu a mušlí, které tvoří pestrý život v mokřadech a skalnatých oblastech údolí.

Kitesurfing na řece Neretva

Zajeďte na jedno z nejoblíbenějších míst pro kitesurfing v Evropě

Toto místo najdete na okraji města Metković, v ústí řeky Neretvy. Díky větru je rájem kitesurfařů. Ale také rájem pro ty, kteří se rádi oddávají pozorování ptáků. Právě v deltě řeky Neretvy jich najdete více než 300 druhů, a proto je toto místo snem mnoha pozorovatelů.

Archeologické muzeum Narona se dotkne fascinující římské historie

Na okraji města Metković najdete také pozůstatky římského města Narona. Unikátní muzeum bylo postaveno přímo na starověkém chrámu zasvěceném Augustovi, prvnímu římskému císaři. Archeologové zde objevili 17 mramorových soch s nápisy složenými z mozaiky, což poukazuje na velký význam tohoto města během římské éry. Pokud vás fascinuje období starověkého Říma, těžko budete hledat lepší místo než Naronské archeologické muzeum.

Je toho dost na jeden výlet, co říkáte? Metković je skvělým cílem, kde se určitě nudit nebudete!


levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2021, Kategorie : Chorvatsko