Co chystá nového pro sezónu 2009 kvarnerská oblast?


ubytování Chorvatsko

Co chystá nového pro sezónu 2009 kvarnerská oblast?
4.5.2009

V letošní sezóně chtějí zařízení cestovního ruchu v Primorsko-goranské župě přivítat své návštěvníky mnohými novinkami, které budou znamenat zpříjemnění jejich pobytu, zkvalitnění ubytovacích podmínek, rozšíření zábavních, sportovních i společenských programů, zlepšení dopravy a zpříjemnění prostředí tamějších letovisek. Investice, které tu byly vynaloženy, představují nemalou částku a jistě přispějí k pohodě, dobrému rozpoložení a relaxaci turistů v této oblíbené jadranské oblasti.

Snad nejvíce novinek čeká návštěvníky v ubytovacích objektech. Tak např. nová wellness-centra byla otevřena v hotelech Admiral v Opatiji a Excelsior v Lovranu. Velmi příjemnou novinkou jsou změny v mimořádně oblíbeném kempu Medveja na Opatijské riviéře, kde byly vybudovány nové bungalovy a nová sanitární zařízení.

Dlouhý je seznam novinek ve městě Rijeka. Z nich je nejdůležitější obnova hotelů Continental a Neboder, dokončení komplexu bazénu Kantrida ve druhé polovině roku, úprava pásu pláží a rozšíření sportovní a zábavní nabídky.

Crikvenica se zaměřila na úpravy některých stávajících hotelů – rozšířila hotel Mediteran, postavila kongresovou halu, rekonstruovala několik menších hotelových zařízení.

V letovisku Novi Vinodolski se mohou pochlubit největším wellness-centrem v Evropě – je to součást nového hotelu v rámci Spa Hotels and Resort. Součástí nabídky budou i četné turistické programy, jakož i kongresová hala.

V přilehlém vnitrozemí, tzv. Vinodolu, se adaptuje asi 15 venkovských vil s bazény, chystá se obnova dalších frankopanských zámků a otevření muzea zdejšího slavného rodáka malíře – miniaturisty J. Kloviće.

Na dokončení novinek pro letošní sezónu se pilně pracuje i na kvarnerských ostrovech. Tak na Krku se hodně změnil po stavebních úpravách hotel Dražica v Krku, obnovou prochází i hotel Koralj a kemp Ježevac. V Malinské, která letos oslaví stoleté výročí organizovaného cestovního ruchu, se otevře turistické městečko Byder Resorts s kapacitou 250 lůžek a s wellness-centrem. Ani Punat nezůstává pozadu. Ten věnuje největší pozornost rozšiřování a zkvalitňování služeb jachtařům, jejichž mimořádně oblíbeným „domovem“ je zdejší Marina Punat. Jinak se zahajují práce na novém hotelu Spa Hotel Punat s jehož dokončením se počítá o Velikonocích roku 2010.

ČTĚTĚ:   Data a volání v Chorvatsku s místní SIM kartou

V letovisku Mali Lošinj na ostrově Lošinj prošel obnovou Family Hotel Vespera, během níž přibyla jedna hvězdička, takže nyní je čtyřhvězdičkový. Milovníky umění jistě bude zajímat zpráva, že probíhají úpravy muzea v paláci Kvarner, kde bude od konce roku 2009 trvale vystavena slavná řecká socha Apoxyoména, která byla objevena v moři v roce 1996. Její obnově věnovali památkáři ve spolupráci s evropskými odborníky mimořádnou pozornost.

Na ostrově Rábu přinesla obnova nově čtyři hvězdičky hotelů Carolina a Padova; turistům budou sloužit i nové malé rodinné hotely Tamaris a Barbat a penzion Pio. Několik nových bungalovů bude mít kemp Padova.

Novinek se dočkalo i vnitrozemí, kde jde většinou o sportovní vybavení. V blízkosti Delnice byl otevřen Adrenalinový park Japlenški vrh. Ve středisku Ravna Gora vzniklo nové sportovní centrum Goranka. Nové wellness-centrum má nově i hotel Risnjak v národním parku Risnjak.

Informace:
Turistické sdružení Primorsko-goranské župy (Turistička zajednica Primorsko-goranske županije) – www.kvarner.hr

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Kvě 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska