Den třešní v Lovranu


ubytování Chorvatsko

Den třešní v Lovranu
4.6.2009

Od 6. do 14. června letošního roku se v letovisku Lovran na Opatijské riviéře bude již po deváté konat Den třešní (Dani trešanja). Proč právě Lovran se stal místem konání této velmi oblíbené akce? Místní obyvatelé na to mají velmi jednoduchou odpověď: lovranské třešně jsou prý bezkonkurenčně nejlepší na celém světě.

Ostatně, do Dnů třešní jsou zapojeny i okolní místa, kde se tradičně pěstuje stejný druh třešní jako v Lovranu a přibližně stejný je i program slavností.

O výtečné chutí a kvalitě zdejších třešní se mohou přesvědčit návštěvníci lovranských slavností již od prvního dne: v místní tržnici a na stáncích ve městě návštěvníky lákají spousty tohoto nádherného ovoce, v lovranských kavárnách, cukrárnách a restauracích mohou ochutnat různé sladkosti z třešní, např. proslulé záviny, bublaniny, nákypy, koláče a další dobroty podle starých receptů, případně i jídla, v nichž jsou třešně nezbytnou ingrediencí.

V čem spočívá tajemství jedinečné chutí lovranských třešní? Ty se podobají výborné odrůdě Lambert a vynikají šťavnatostí, skvělou chutí a velikostí. Třešně jsou jakousi značkou Lovranu a konkurují jim pouze jedlé kaštany, jimiž žije Lovran v podzimních měsících. Lovranski maruni, jak se tu jedlým kaštanům říká, mají také své slavností dny s nabídkou výrobků z této pochoutky a s bohatým zábavních programem.

Doprovodný zábavní program s hudbou a tancem samozřejmě nechybí ani v průběhu červnových Dnů třešní. Zlatým hřebem jsou zejména večerní vystoupení folklorních skupin z celého Chorvatska.

Žádný návštěvník si večer posledního dne slavností nenechá ujít ochutnat báječný, gigantický třešňový závin vytvořený zdejšími vynikajícími cukráři, který je pravým gastronomickým zážitkem.

Informace:
Turistické sdružení Primorsko-goranské župy (Turistička zajednica Primorsko-goranske županije) – www.kvarner.hr
Turistické sdružení obce Lovran (Turistička zajednica općine Lovran) – www.tz-lovran.hr

ČTĚTĚ:   TOP destinace Chorvatsko 2015 - nejlepší místa v Chorvatsku
Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Čvn 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska