Do Chorvatska bez cestovky


ubytování Chorvatsko

Do Chorvatska bez cestovky

Stále více lidí se raději než s cestovní kanceláří, vydává na dovolenou po vlastní ose. Cestovní kanceláře velmi často krachují a z příjemné dovolené se tak snadno může stát noční můra.

Jedním z nejoblíbenějších míst, kde Češi tráví dovolenou, je již několik let Chorvatsko. Naplánovat si dovolenou bez cestovky do Chorvatska není nijak složité, v podstatě stačí vyřešit jenom dopravu a ubytování.

Doprava do Chorvatska

Pokud se rozhodnete vydat se na dovolenou do Chorvatska bez cestovní kanceláře, můžete cestovat letadlem, autobusem nebo vlastním vozem. Vzhledem k tomu, že vzdálenost Česká republika – Chorvatsko činí jen něco kolem 800 kilometrů, je nejlepší použít vlastní vůz. Cesta bude trvat 8 – 10 hodin, i s přestávkami na odpočinek a občerstvení a navíc budete mít na místě vlastní vůz, což oceníte zejména tehdy, pokud vás po pár dnech přestane bavit opalování na pláži a zatoužíte poznat také krásy místní přírody.
Z České republiky se do Chorvatska dostanete po dálnici. Z Prahy pojede po brněnské dálnici D1 do Brna, odtud pak do Mikulova a následně do Rakouska přes Vídeň a Graz, kde odbočíte na dálnici vedoucí do Slovinska (SLO). Hranici mezi Rakouskem a Slovinskem přejedete ve městě Spielfed, odkud se vydáte směrem na Maribor, kde za dálničním tunelem odbočíte na Záhřeb (Zagreb) a pojedete směrem na Gruškovji, což je hraniční přechod mezi Rakouskem a Chorvatskem. Dále potom pokračujte podle toho, kam chcete v Chorvatsku dojet.

Ve Slovinsku dejte pozor, protože si budete muset koupit dálniční známku (pokud si ji nekoupíte a chytnou vás, jsou pokuty velmi vysoké). Na týden stojí známka 15 Euro a na měsíc 30 Euro.
bez cestovky a bez provize

Ubytování v Chorvatsku

Zajistit si ubytování v Chorvatsku není nic složitého. Stačí navštívit např. webové stránky www.UvCH.cz , které nabízí ubytování v Chorvatsku a vybrat si ze široké nabídky ubytování. Na těchto stránkách seženete ubytování bez cestovky, jsou tam nabídky přímo od majitelů apartmánů a vám stačí vybrat několik zajímavých a odeslat každému nezávaznou poptávku přes kontaktní formulář. Majitel objektu vám pak odpoví rovnou na váš email a pak se s ním domlouváte na podrobnostech a rezervaci. Dobré na webu UvCH.cz je že pokud máte problém v komunikaci s chorvatským majitelem apartmánu tak vám cokoliv zdarma přeloží a majitele případně zaurgují s odpovědí. Důležité je rezervovat si ubytování v dostatečném předstihu. Ideální je nečekat na květen a červen, ale rezervovat si ubytování již v únoru nebo březnu, abyste pak nemuseli všechno honit na poslední chvíli.

ČTĚTĚ:   Porat na ostrově Krk

Na rezervaci ubytování v Chorvatsku vám díky internetu postačí pár minut a nebudete se muset bát, že vaše cestovní kancelář zkrachuje zrovna v době, kdy budete na dovolené v Chorvatsku.

Do Chorvatska bez cestovky
3.7 (73.85%) 26 hlas[ů]

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Led 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko