Do Chorvatska rychlíkem Jadran i v roce 2009


ubytování Chorvatsko

Do Chorvatska rychlíkem Jadran i v roce 2009
14.5.2009

Tak jako v loňském roce budou České dráhy i v letošní sezóně provozovat přímé vlakové spojení – rychlík Jadran. Turistům bude k dispozici každý den od 19. června do 5. září 2009. Vlak bude odjíždět z Prahy v 9.18 hod a příjezd do Splitu je v 5.54 hod. následujícího dne. Zpět ze Splitu vlak bude odjíždět ve 21.00 hod. a do Prahy přijíždět ve 18.40 hod. následujícího dne.

Turisté, kteří dají přednost vlakové dopravě, se tak mohou vyhnout cestování autem či autobusem po přetížených silnicích s častými dopravními zácpami a nehodami. Kromě bezpečnosti vlakové dopravy je nespornou výhodou i pohodlí, které cestování vlakem umožňuje – v Jadranu bude možno cestovat v sedačkových, lehátkových a lůžkových vozech s důstojným hygienickým zázemím. Poznání krajiny okolních zemí bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Pro toho, kdo si neumí představit dovolenou bez svého automobilu, nabízejí České dráhy i možnost přepravy auta vlakem. Do speciálního autovagonu se však budou nakládat pouze v cílových stanicích. Odpočinutý řidič ráno nasedne ve Splitu do svého auta a odtud ho bude čekat jen krátká cesta do místa, kde bude trávit s rodinou svoji dovolenou. Kromě aut se budou přepravovat také motorky a jízdní kola.

Trasa rychlíku Jadran, dlouhá 1204 km, vede přes slovenské a maďarské území: Praha hl.n. – Kolín – Pardubice – Česká Třebová – Brno hl.n. – Břeclav – Kúty (hraniční přechod) – Malacky – Bratislava hl.st. – Bratislava-Petržalka – Rusovce – Rajka (hraniční přechod) – Hegyeshalom – Csorna – Szombathely – Zalaszentivan – Nagykanizsa – Gyekenyes – Koprivnica (hraniční přechod) – Zagreb glavni kolodvor – Karlovac – Ogulin – Knin – Perkovič – Split.

ČTĚTĚ:   Hotel Le Meridien Lav v Podstraně u Splitu – klíč od pokoje otevírá i muzea

Informace:
České dráhy – rychlík Jadran: www.cdtravel.cz/jadran/

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Kvě 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska