Dostavba přístavu Gruž Dubrovník dokončena


ubytování Chorvatsko

Po téměř pěti letech byly dokončeny práce na rekonstrukci a dostavbě 850 metrů dlouhého operativního přístavního mola v přístavu Gruž v Dubrovníku. Přístav se tak zvětšil o nových 13 500 m2 prostoru, který bude sloužit především při přistávání velkých výletních lodí na okružních plavbách. Projekt v hodnotě 26,5 milionů euro financovala Evropská banka pro obnovu a rozvoj. Jeho investorem byla Přístavní správa Dubrovník. Funkce přístavu pro trajektovou a lodní přepravu zůstala samozřejmě zachována.

Dubrovník se za poslední léta stal velmi přitažlivou destinací pro okružní plavby po Středomoří. Jen za letošní rok (do konce září) navštívilo Dubrovník 513 velkých výletních lodí, které měly na své palubě 676 tisíc cestujících. Nejvíce těchto plaveb se uskutečnilo v měsíci červenci, kdy jich bylo 129.

Časopis Dream World Cruise Destinations staví Dubrovník na desáté místo mezi nejnavštěvovanější světovými přístavy okružních plaveb a na třetí místo ve Středozemním moře – za Neapol a Livorno. O tom, jaký význam má ve Středozemním moři tento segment cestovního ruchu, svědčí i žebříček navštěvovanosti světových přístavů, v nichž se cestující na tyto obří plavidla naloďují. V první desítce je hned pět středomořských přístavů: Barcelona, Civitavecchia, Pireus, Benátky a Palma de Mallorca.

Dubrovník tak konečně získal přístav odpovídající úrovně. V Gruži nyní mohou přistávat i největší osobní výletní lodě, protože hloubka ponoru byla zvýšena na 11 metrů. V přístavu jich bude může kotvit až pět najednou!

A pokud hledáte práci zkuste web Práce v České republice

Dostavba přístavu Gruž Dubrovník dokončena
5 (100%) 1 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   V Rovinji byl otevřen luxusní hotel Monte Mulini

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Led 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska