Dovolená v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska?

V těchto mrazivých zimních dnech je nejlepší čas na to zamýšlet se, kam vyrazit na letní dovolenou. Už jenom to snění a představy o sluníčku, čistém moři a písečných plážích vás zaručeně zahřejí. Všem, kdo ještě nebyli v Chorvatsku, mohu tuto zemi vřele doporučit.

A ti kdo už si zde někdy letní dovolenou užili mi jistě dají za pravdu a potvrdí i to, že se rádi budou v letech budoucích vracet. Vždyť je zde spousta krásných míst, která stojí za to navštívit a rozhodně není v silách člověka, stihnout to za jednu dovolenou.

Například region jižní Dalmácie je právem nazýván kulturně – přírodním rájem u moře. Na své si zde přijdou jak ti, kteří rádi tráví dovolenou lenošením na pláži, tak i turisté, kteří preferují aktivní dovolenou. V tomto splitském regionu je nejvyhledávanější Makarská riviéra, která nabízí písčito-oblázkové pláže, průzračně čisté moře a stín, který poskytují vzrostlé borovice. Komu by vadilo značné množství turistů na této nejznámější pláži, může zkusit najít nějakou opuštěnější pláž nebo navštívit některý z přilehlých ostrovů.

Pokud se rozhodnete trávit dovolenou alespoň z části aktivně, určitě nesmíte vynechat návštěvu měst Trogir a Split, jejichž části byly zapsány na seznam UNESCO. V Trogiru je největším skvostem katedrála svatého Vavřince a ve Splitu je to Diokleciánův palác. Z přírodních zajímavostí stojí za zmínku Modré a Červené jezero. Jezera jsou v krasové oblasti a v blízkosti Modrého jezera naleznete zříceninu hradu Imotski.

Pokud se budete rozhodovat, jak vyřešit otázku ubytování v Chorvatsku, můžete si vybrat mezi ubytováním v některém ze zdejších hotelů nebo v mnoha pohostinných soukromých apartmánech.

Ohodnoťte

One Response to Dovolená v Chorvatsku

  1. Pingback: Dovolená v Chorvatsku | Cestovní kanceláře Chorvatsko


publikováno: Led 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko