Dovolená v Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Pokud máte na svou dovolenou delší dobu a plánujete jet autem do Chorvatska, zkuste popřemýšlet o . Toto nádherné město sice leží na úplném jihu jižní Dalmácie, ale i pouhou cestu sem můžete již brát jako výlet a třeba cestou někde přespat. Nehoňte se, máte čas a historický se svým krásným okolím vám nikam neuteče.

Proč jet do Dubrovníku?

Město Dubrovník je považováno za jedno z nejkrásnějších měst celého Středomoří. Nachází se na úpatí vápencového pohoří a také okolí města je velmi působivé. Najdete zde bohatou subtropickou vegetaci, kterou tvoří převážně citrovníky a pomerančovníky. Můžete navštívit i krasové jeskyně. Nedaleko města Dubrovník je záliv, do kterého ústí řeka Dubrovačka. Tato lokalita také láká mnoho návštěvníků k procházkám a probádání.

Městské hradby rozhodně stojí za návštěvu

Město Dubrovník nabízí turistům největší koncentraci kulturních památek v celém Chorvatsku. Dochované jsou městské hradby, které byly budovány od 8. po 17. století a dominuje jim 15 věží a několik pevností. Jsou široké 6 metrů a jejich výška na některých místech dosahuje až 25 metrů. Na hradby můžete jít a kochat se krásnými výhledy do okolí.

Dovolená v Dubrovníku

Vstupné pro letošní rok činí 150 kun, pro děti od 7 do 18 let je to 50 kun a děti mladší než 7 let mají vstup zdarma. Zároveň s touto vstupenkou můžete navštívit pevnost Lovrijenac a věž Horní roh, kde jsou k vidění vykopávky středověké slévárny.

Kromě hradeb najdete v Dubrovníku spoustu umělecky i historicky unikátních staveb, jako jsou například Knížecí palác, františkánský klášter, gotický palác Sponza, historické kašny a muzea. Jedna z nejkrásnějších kašen je Velká Onofriova kašna, kterou najdete u brány Pile na náměstí Paska Miličeviće. Není sice původní, ale proběhla na ní zásadní rekonstrukce, jež jí dala jedinečný a obdivuhodný ráz.

Pořiďte si turistickou kartu a ušetříte!

Pokud nebudete jen sedět na hotelu a navštěvovat městskou pláž, vřele doporučujeme nákup turistické karty Dubrovačka kartica. Získáte tak levnější vstup do hlavních městských památek a slevy na vás budou čekat také v některých obchodech a restauracích. Jednodenní karta stojí 170 kun, třídenní 250 kun a sedmidenní 350 kun. Zároveň můžete využít zdarma městskou dopravu: s jednodenní kartou po dobu 24 hodin, s třídenní kartou budete mít 10 jízd zdarma a s týdenní kartou 20 jízd zdarma.

Dovolená v Dubrovníku

Město, které po válce prošlo rekonstrukcí, je zapsáno na seznamu UNESCO. Protože leží v seismické oblasti, bylo do výstavby zkomponovány také prvky proti zemětřesení. Do města vedou 3 vstupní brány, kterými nesmí projet žádný soukromý automobil. Dubrovnické uličky působí jako labyrint. Pro ty z vás, kteří chtějí mít vždy jasno, proto rozhodně doporučujeme mapu. Jistě jsou však mezi vámi i tací, kteří se rádi ve spletitých uličkách měst ztrácí. Tak vy tu budete v ráji!

Dubrovnické letní hry

Dubrovník představuje velmi kulturní město, tak nikoho nepřekvapí, že zde v sezóně probíhají různé slavnosti a festivaly. Dubrovnické letní hry se již od roku 1950 konají od 10. července do 25. srpna a můžete si užít divadelní a hudební představení. Určitě nečekejte pár unavených kejklířů. Těchto her se každoročně účastní až 2 000 umělců, kteří předvádí své díla na poli divadelním, operním, literárním i tanečním.

Koupání v okolí

Městskou pláž najdete přímo pod hradbami města. Můžete se však vydat kousek dál, kde na vás čeká borový les a průzračně čistá voda.

Dovolená v Dubrovníku

Většina místních pláží je oblázkových, ale můžete najít i písečné části. Hledáte-li soukromí, probádejte okolí a najděte si nějakou zapomenutou pláž v místních krásných zálivech. Můžete jet autem, ale dostanete se na ně i pěšky či lodí. Využít můžete Dubrovnické vaporetto, které nabízí pravidelnou lodní dopravu na pláže v Dubrovníku a okolí. S turistickou kartou nemusíte za přepravu platit. Jinak stojí jedna cesta 15 kun, když ji zakoupíte na lodi. Pokud ji koupíte ve stánku na pevnině, zaplatíte o 3 kuny méně.

Vaporettem se dostanete například na pláž Mandrač, která leží na severním pobřeží poloostrova Lapad, oblíbenou Copacabanu a nebo dokonce až na nedaleký ostrov Lokrum.

Dubrovník je zkrátka destinace číslo jedna pro každého, kdo si umí dovolenou pořádně užívat. Tady vám nic ke spokojenosti chybět nebude!

 

Dovolená v Dubrovníku
Ubytování v Dubrovníku

Dovolená v Dubrovníku
4.2 (84%) 5 hlas[ů]

One Response to Dovolená v Dubrovníku

  1. Pavla Ráczová

    Dubrovnik je nadherny…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2017, Kategorie : Chorvatsko