Dovolená v Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Pokud máte na svou dovolenou delší dobu a plánujete jet autem do Chorvatska, zkuste popřemýšlet o Dubrovníku. Toto nádherné město sice leží na úplném jihu jižní Dalmácie, ale i pouhou cestu sem můžete již brát jako výlet a třeba cestou někde přespat. Nehoňte se, máte čas a historický Dubrovník se svým krásným okolím vám nikam neuteče.

Proč jet do Dubrovníku?

Město Dubrovník je považováno za jedno z nejkrásnějších měst celého Středomoří. Nachází se na úpatí vápencového pohoří a také okolí města je velmi působivé. Najdete zde bohatou subtropickou vegetaci, kterou tvoří převážně citrovníky a pomerančovníky. Můžete navštívit i krasové jeskyně. Nedaleko města Dubrovník je záliv, do kterého ústí řeka Dubrovačka. Tato lokalita také láká mnoho návštěvníků k procházkám a probádání.

Městské hradby rozhodně stojí za návštěvu

Město Dubrovník nabízí turistům největší koncentraci kulturních památek v celém Chorvatsku. Dochované jsou městské hradby, které byly budovány od 8. po 17. století a dominuje jim 15 věží a několik pevností. Jsou široké 6 metrů a jejich výška na některých místech dosahuje až 25 metrů. Na hradby můžete jít a kochat se krásnými výhledy do okolí.

Dubrovník

Vstupné pro letošní rok činí 150 kun, pro děti od 7 do 18 let je to 50 kun a děti mladší než 7 let mají vstup zdarma. Zároveň s touto vstupenkou můžete navštívit pevnost Lovrijenac a věž Horní roh, kde jsou k vidění vykopávky středověké slévárny.

Kromě hradeb najdete v Dubrovníku spoustu umělecky i historicky unikátních staveb, jako jsou například Knížecí palác, františkánský klášter, gotický palác Sponza, historické kašny a muzea. Jedna z nejkrásnějších kašen je Velká Onofriova kašna, kterou najdete u brány Pile na náměstí Paska Miličeviće. Není sice původní, ale proběhla na ní zásadní rekonstrukce, jež jí dala jedinečný a obdivuhodný ráz.

ČTĚTĚ:   Výlet do národního parku Krka

Pořiďte si turistickou kartu a ušetříte!

Pokud nebudete jen sedět na hotelu a navštěvovat městskou pláž, vřele doporučujeme nákup turistické karty Dubrovačka kartica. Získáte tak levnější vstup do hlavních městských památek a slevy na vás budou čekat také v některých obchodech a restauracích. Jednodenní karta stojí 170 kun, třídenní 250 kun a sedmidenní 350 kun. Zároveň můžete využít zdarma městskou dopravu: s jednodenní kartou po dobu 24 hodin, s třídenní kartou budete mít 10 jízd zdarma a s týdenní kartou 20 jízd zdarma.

Dubrovník

Město, které po válce prošlo rekonstrukcí, je zapsáno na seznamu UNESCO. Protože leží v seismické oblasti, bylo do výstavby zkomponovány také prvky proti zemětřesení. Do města vedou 3 vstupní brány, kterými nesmí projet žádný soukromý automobil. Dubrovnické uličky působí jako labyrint. Pro ty z vás, kteří chtějí mít vždy jasno, proto rozhodně doporučujeme mapu. Jistě jsou však mezi vámi i tací, kteří se rádi ve spletitých uličkách měst ztrácí. Tak vy tu budete v ráji!

Dubrovnické letní hry

Dubrovník představuje velmi kulturní město, tak nikoho nepřekvapí, že zde v sezóně probíhají různé slavnosti a festivaly. Dubrovnické letní hry se již od roku 1950 konají od 10. července do 25. srpna a můžete si užít divadelní a hudební představení. Určitě nečekejte pár unavených kejklířů. Těchto her se každoročně účastní až 2 000 umělců, kteří předvádí své díla na poli divadelním, operním, literárním i tanečním.

Koupání v okolí

Městskou pláž najdete přímo pod hradbami města. Můžete se však vydat kousek dál, kde na vás čeká borový les a průzračně čistá voda.

Dubrovník

Většina místních pláží je oblázkových, ale můžete najít i písečné části. Hledáte-li soukromí, probádejte okolí a najděte si nějakou zapomenutou pláž v místních krásných zálivech. Můžete jet autem, ale dostanete se na ně i pěšky či lodí. Využít můžete Dubrovnické vaporetto, které nabízí pravidelnou lodní dopravu na pláže v Dubrovníku a okolí. S turistickou kartou nemusíte za přepravu platit. Jinak stojí jedna cesta 15 kun, když ji zakoupíte na lodi. Pokud ji koupíte ve stánku na pevnině, zaplatíte o 3 kuny méně.

ČTĚTĚ:   Jak si užít Chorvatsko levně

Vaporettem se dostanete například na pláž Mandrač, která leží na severním pobřeží poloostrova Lapad, oblíbenou Copacabanu a nebo dokonce až na nedaleký ostrov Lokrum.

Dubrovník je zkrátka destinace číslo jedna pro každého, kdo si umí dovolenou pořádně užívat. Tady vám nic ke spokojenosti chybět nebude!

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Dovolená v Dubrovníku
4.2 (84%) 5 hlas[ů]

One Response to Dovolená v Dubrovníku

  1. Pavla Ráczová

    Dubrovnik je nadherny…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2017, Kategorie : Chorvatsko