Hlavní město Chorvatska – Záhřeb


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte, kam v Chorvatsku zamířit na výlet? Plánujete dovolenou v Chorvatsku, ale příčí se vám proležet celou dobu jen na pláži, popřípadě se koupat v moři? Pak je určitě dobré přemýšlet nad tím, kam pojedete na výlet, když budete v Chorvatsku.

Chorvatsko disponuje mnoha památkami, kostely, národními parky, muzei a podobně. I samotná města často stojí za zhlédnutí, jelikož jejich historické centra a památky neuvidíte jen tak. Proto je často velmi těžké vybrat si místo, kam zavítat na rodinný výlet. Promyslete tedy, zda vás více láká příroda nebo města či historie? Jsou to města? Pak pro vás máme tip na výlet! Zavítejte do Záhřebu! Nebudete zklamaní!

Hlavní město

Záhřeb je hlavní město Chorvatska, leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky Sávy. Jde o město, které je velmi důležitým dopravním uzlem mezi střední Evropou a Jaderským mořem, je to železniční a dálniční křižovatka. V Záhřebu sídlí tak vláda, parlament, arcibiskupství. Najdeme zde také několik vysokých škol. Toto město tvoří historické jádro, Horní město a Kaptol a taky mladší Dolní město. Horní město patří k nejzachovalejším historickým centrům v Chorvatsku, je také nejvýznamnější, sídlí zde vláda, parlament. Středověký Kaptol zase disponuje gotickou katedrálou. Dolní město vzniklo v druhé polovině 19. století a to mezi nádražím a historickými městy.

3024483113_230fb59231_z

Pamětihodnosti

Horní město disponuje Věží Lotrščak která je ze 13. Století. Stojí na jižním okraji horního města. Najdete v ní městské muzeum, z druhého patra je skvělý výhled na město. Gotický kostel svatého Martina na náměstí svatého Martina. Založen byl ve 13. století. Přestavěný byl roku 1400 a rozšířen 1499. Kaptol vás zase uchvátí arcibiskupským paláce, které má tři křídla kolem katedrály. Dolní město vás překvapí národním chorvatským divadlem, které je z roku 1895. Najdete zde také Zelenou podkovu, což je komplex parků. Západně na něj navazuje botanické zahrada, která má rozlohu 5 ha.

ČTĚTĚ:   Ostrovy Chorvatska - Krk

ubytování Záhřeb
Levné apartmány v Záhřebu a okolí

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2015, Kategorie : Magazín