Hotel Le Meridien Lav v Podstraně u Splitu – klíč od pokoje otevírá i muzea


ubytování Chorvatsko

Hotel Le Meridien Lav v Podstraně u Splitu – klíč od pokoje otevírá i muzea
19.5.2009

V rámci strategie hotelového řetězce Le Meridien, do něhož patří i pětihvězdičkový hotel Lav v Podstraně, se v jeho hotelech realizuje zvláštní program „Unlock Art“. Podle tohoto programu naváže hotel ve svém prostředí kontakt s některou významnou místní kulturní institucí a dohodne s ní určitou spolupráci. Konkrétně v případě hotelu Lav spolupracuje tento hotel s Muzei Ivana Meštroviće, největšího jihoslovanského sochaře první poloviny 20. století, který několik let působil i ve Spojených státech a získal tam mnoho obdivovatelů.

Podle programu „Unlock Art“ mohou hosté hotelu Lav bezplatně navštívit všechna kulturní zařízení, související s životem a dílem tohoto umělce. Patří k nim Galerie Ivana Meštroviće ve Splitu ve čtvrti Meje, umístěná ve vile, kterou Meštrović sám navrhl a postavil jako obydlí pro sebe s svou rodinu. Právě v ní je soustředěna největší sbírka jeho prací. Dále k nim patří nedaleký Meštrovićův Kaštelet – Crikvine s mimořádným cyklem Meštrovićových dřevořezeb. Třetím objektem v rámci této dohody je hrobka – mauzoleum rodiny Meštrovićů ve vesnici Otavica (32 km severovýchodně od Šibeniku).

V rámci spolupráce s muzei Ivana Meštroviće mohou hosté hotelu nejen bezplatně navštívit všechny uvedené instituce spjaté s Meštrovićovým dílem, ale hotel zajistí i bezplatnou dopravu do jednotlivých galerií. Program „Unlock Art“ znamená, že klíč – vlastně karta – od pokojů v hotelu Lav symbolicky otevírá i uvedené kulturní instituce mimořádného uměleckého významu.

V této souvislosti vytvořili barmani hotelu Lav speciální nealkoholický koktejl „Indián“, který pojmenovali podle proslulých Meštrovićových soch dvou indiánů na koni v Chicagu.

Informace:
Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy (Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije): www.dalmatia.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   V Opatiji se uskutečnil festival čokolády

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Kvě 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska