Hotel Marco Polo Gradac nejlepší mezi malými hotely


ubytování Chorvatsko

Hotel Marco Polo z Gradacu je letos nejlepší mezi malými a rodinnými hotely
26.11.2009

V polovině října roku 2009 byla na slavnostním večeru ve sklepeních Diokleciánova paláce ve Splitu předána první cena výherci soutěže Adrian, kterou organizuje deník Slobodna Dalmacija spolu s Národním sdružením malých a rodinných hotelů a s dalšími partnery. Chorvatské malé a rodinné hotely soutěží již čtvrtým rokem o cenu Adrian.

O tom, jaký význam se této soutěži na příslušných chorvatských místech přikládá, svědčí mj. i skutečnost, že patronát nad ní převzalo chorvatské ministerstvo cestovního ruchu. Slavnosti se zúčastnil ministr cestovního ruch Damir Bajs, župan Splitsko-dalmatské župy A. Sanader, šéfredaktor deníku Slobodna Dalmacija Z. Krželj, starosta Splitu A. Višković a četní další významní hosté.

Cenu „Adrian 2009“, tedy nejvyšší ocenění, získal rodinný hotel Marco Polo v letovisku Gradac. Byl porotou vybrán mezi deseti finalisty jimiž byly: Valsabbion z Puly, Mozart z Opatije, Bastion ze Zadaru, Skradinski buk ze Skradinu, Villa Maria z Tučep, Villa Waldinger z Osijeku a Savus ze Slavonského Brodu. Desátým byl právě gradacký Marco Polo.

Celkem se soutěže zúčastnilo 18 malých a rodinných hotelů z Istrie, 20 z Kvarneru, 12 ze zadarské, 6 ze šibenické a 9 z dubrovnické oblasti; dalších 23 bylo z vnitrozemského Chorvatska.

Hotel Marco Polo, jehož majitelkou je Tina Milišić, se nachází v centru letoviska Gradac a nabízí svým návštěvníkům, ubytování ve 32 luxusně vybavených pokojích. Hotel je v provozu již 15 let a podle majitelky nepolevuje jeho personál, vesměs rodinní příslušníci, ve své péči o každého hosta. A právě toto úsilí přineslo letos své plody – cenu Adrian 2009. Hotel Marco Polo je i jedním ze zakladatelů Národního sdružení malých a rodinných hotelů v Chorvatsku.

Informace:
Turistické sdružení obce Gradac (Turistička zajednica općine): www.gradac.hr

ČTĚTĚ:   Do Chorvatska v září - letecky do Zadaru
Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Lis 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska