Hradby města Ston zpřístupněny turistům


ubytování Chorvatsko

Na začátku října 2009 byla za přítomnosti ministra kultury Chorvatska slavnostně otevřena první část stonských hradeb, které se mohou pyšnit přídomkem „nejdelší fortifikační soustava v Evropě“. Návštěvníci Stonu tak mohou uskutečnit bezpečnou procházku po více než kilometru hradeb bezprostředně obklopujících město. Vstup na hradby se bude platit zhruba 20 – 30 kun. Nyní se upravuje prohlídková plošina a přístup na hradby a další část hradeb mezi Stonem a Malým Stonem v délce 1 200 metrů.

Samotné město Ston koupila v roce 1333 městská dubrovnická komuna a stal se tak její součástí. Bylo to v době velkého rozmachu ekonomické i politické síly Dubrovníka.

Ston

Ston je obec nacházející se v jižní Dalmácii. Rozkládá se na jižní části úžiny Pelješackého poloostrova. Stonské opevnění stavěli přední evropští pevnostní stavitelé od 14. do 15. století, kvůly bezpečnosti saliny, v nichž se získávala sůl z moře již za římského impéria. Stonské saliny byly nejrozsáhlejší na jižním Jadranu. Opevnění bylo úplně dokončeno až v 17. století. Původně bylo dlouhé 7 kilometrů a zahrnovalo 10 kulatých věží, 31 hranolových věží a 6 polokruhových bastionů.

Hradby města Ston zpřístupněny turistům
5 (100%) 1 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   Do teplíčka a za mořem ! Už za pár týdnů

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Lis 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska