Hvar: jeden z 10 nejlepších ostrovů světa


ubytování Chorvatsko

Populární cestovatelský magazín Travel + Leisure vyzývá každý rok své čtenáře, aby dle svých vlastních zkušeností z cestování hodnotili světové lokality, města, ostrovy, okružní plavby, ale také letecké společnosti a další oblasti cestování. Ostrovy hodnotí podle toho, co zde zažili, jaké historické památky jsou zde k vidění, jaké přírodní atrakce místa nabízí. Také sem patří zkušenosti s místním jídlem, službami a s celkovou atmosférou.

Hvar

Tradičně vítězí asijské či havajské ostrovy

Již podruhé se podle čtenářů Travel + Leisure stal nejoblíbenějším, a tedy i nejlepším ostrovem pro cestovatele a turisty, filipínský ostrov Palawan. A to především díky úžasným skrytým lagunám, čistému oceánu a rustikálním luxusním letoviskům. Nikoho nepřekvapí, že se tradičně na seznamu objevují asijské ostrovy: figuruje zde také indonéský ostrov Bali a další filipínský ostrov – Boracay. Žádným překvapením pro nikoho ani nebude fakt, že se mezi 10 nejlepšími ostrovy světa vyskytují havajské ostrovy Maui a Kauai.

Evropské ostrovy na seznamu 10 nejlepších na světě

Pokud byste si však mysleli, že jsou na tomto prestižním listě pouze exotická místa daleko od našich hranic, spletli byste se. Mezi 10 nejlepšími ostrovy světa se díky čtenářům objevili také 3 evropské: řecký ostrov Santorini, italský ostrov Ischia a chorvatský ostrov Hvar. Pokud jste Hvar navštívili, jistě budete souhlasit, že se jedná o kouzelné místo. Lidé tradičně oceňují průzračně čisté moře, luxusní mořské pokrmy, celkovou přátelskou atmosféru a pestrou nabídku ubytování. A samozřejmě dobré víno a malebné zátoky se skrytými plážemi.

Deváté místo obsadil chorvatský ostrov Hvar!

Hvar

Hlavním městem ostrova je město Hvar, ale cestovatelé si často pro svůj cíl vybírají menší letoviska obklopená nádhernou přírodou. Mezi nejoblíbenější z nich patří Jelsa s půvabnou a malebnou atmosférou. Najdete zde historické centrum a půvabné zátoky s křišťálově čistým mořem. Jelsa je proslulá výrobou lodí. Další oblíbené místo ostrova představuje moderní přístav Stari Grad plný kostelů, chrámů a zajímavých staveb. I tady najdete působivé zátoky ke koupání. Mezi další oblíbená letoviska patří Zavala nebo Milna.

ČTĚTĚ:   Národní park Mljet otevřen! Aktuální informace o vstupu

Ostrov je úžasný nejen na pevnině, ale také pod mořskou hladinou. Nádherný podmořský svět jezdí každoročně na ostrov Hvar obdivovat tisíce potápěčů. Pokud jste tento ostrov ještě neměli tu čest navštívit, určitě sem při příští dovolené vyrazte. Na listině 10 nejkrásnějších ostrovů světa se rozhodně nachází právem!

Celkový žebříček 10 nejlepších ostrovů světa

1. Palawan, Filipíny

2. Hilton Head Island, Jižní Karolína

3. Boracay, Filipíny

4. Galapágy, Ekvádor

5. Santorini, Řecko

6. Maui, Havaj

7. Kauai, Havaj

8. Ischia, Itálie

9. Hvar, Chorvatsko

10. Bali, Indonésie


levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2017, Kategorie : Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split