Istrie je druhým nejvíce žádoucím světovým regionem


ubytování Chorvatsko

Jeden z předních světových cestovních průvodců Lonely Planet zařadil Istrii na druhé místo mezi deseti nejžádoucnější světové regiony, které doporučuje v příštím roce navštívit. Před největším chorvatským poloostrovem Istrií se v žebříčku deseti špičkových destinací pro rok 2011 „Lonely Planet’s top 10 regions 2011“ umístil pouze egyptský Sinaj. Na dalších osm míst tohoto seznamu byly zařazeny: ostrov Marquesas (Jižní Pacifik), Kapadokia (Turecko), Westfjords (Island), Shetlandské ostrovy (Skotsko), Velký korálový hřeben (Austrálie), západní pobřeží USA, Patagonie (Chile) a ostrovy Gili (Indonésie).

Mluvčí Lonely Planet Tom Hall zdůraznil, že v letošním roce byla jejich volba nejlepších destinací vedena objevitelskou vášní a proto vybrali málo známá nebo méně známá, ale překrásná zákoutí z celého světa.

Výsledky volby jsou podloženy mnoha anketami a návrhy, které redakce jednoho z nejznámějších světových cestovních průvodců obdržela od svých dopisovatelů, autorů, cestovních sdružení, blogerů a uživatelů tweeteru. Jejich návrhy byly zpracovány v panelové diskusi odborníků z oblasti cestovního ruchu. Rozhodovalo se podle kriterií, které určily, nakolik jsou navrhované destinace zvláštní, vzrušující, jaký je poměr mezi cenou a získanou hodnotou pro turisty, a také podle zvláštního faktoru X, který každá destinace má.

Istrijský poloostrov je v článku popsán jako kraj s bohatým kulturním dědictvím, gastronomií, ideálními klimatickými podmínkami v průběhu skoro celého roku, festivaly a jinými akcemi, zvláštnostmi jako je souostroví Brijuni, sbírání lanýžů v Buzetu, starobylý Motovunský les a ochutnávka olivového oleje v původních istrijských sklípcích.

Jako doplněk k tomuto velkému úspěchu uvádíme ještě jednu zajímavost: autorka článku, turistická novinářka a autorka světových cestopisů Anja Mutić, nedávno uveřejnila další článek o Istrii ve světovém specializovaném časopise pro milovníky vína «Wine Enthusiast Magazine» na téma nejznámějších nalezišť lanýžů.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska