Istrie je druhým nejvíce žádoucím světovým regionem


ubytování Chorvatsko

Jeden z předních světových cestovních průvodců Lonely Planet zařadil Istrii na druhé místo mezi deseti nejžádoucnější světové regiony, které doporučuje v příštím roce navštívit. Před největším chorvatským poloostrovem Istrií se v žebříčku deseti špičkových destinací pro rok 2011 „Lonely Planet’s top 10 regions 2011“ umístil pouze egyptský Sinaj. Na dalších osm míst tohoto seznamu byly zařazeny: ostrov Marquesas (Jižní Pacifik), Kapadokia (Turecko), Westfjords (Island), Shetlandské ostrovy (Skotsko), Velký korálový hřeben (Austrálie), západní pobřeží USA, Patagonie (Chile) a ostrovy Gili (Indonésie).

Mluvčí Lonely Planet Tom Hall zdůraznil, že v letošním roce byla jejich volba nejlepších destinací vedena objevitelskou vášní a proto vybrali málo známá nebo méně známá, ale překrásná zákoutí z celého světa.

Výsledky volby jsou podloženy mnoha anketami a návrhy, které redakce jednoho z nejznámějších světových cestovních průvodců obdržela od svých dopisovatelů, autorů, cestovních sdružení, blogerů a uživatelů tweeteru. Jejich návrhy byly zpracovány v panelové diskusi odborníků z oblasti cestovního ruchu. Rozhodovalo se podle kriterií, které určily, nakolik jsou navrhované destinace zvláštní, vzrušující, jaký je poměr mezi cenou a získanou hodnotou pro turisty, a také podle zvláštního faktoru X, který každá destinace má.

Istrijský poloostrov je v článku popsán jako kraj s bohatým kulturním dědictvím, gastronomií, ideálními klimatickými podmínkami v průběhu skoro celého roku, festivaly a jinými akcemi, zvláštnostmi jako je souostroví Brijuni, sbírání lanýžů v Buzetu, starobylý Motovunský les a ochutnávka olivového oleje v původních istrijských sklípcích.

Jako doplněk k tomuto velkému úspěchu uvádíme ještě jednu zajímavost: autorka článku, turistická novinářka a autorka světových cestopisů Anja Mutić, nedávno uveřejnila další článek o Istrii ve světovém specializovaném časopise pro milovníky vína «Wine Enthusiast Magazine» na téma nejznámějších nalezišť lanýžů.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Jak vybrat trasu do Chorvatska
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska