Istrie je nejoblíbenější destinací německých motoristů


ubytování Chorvatsko

Istrie zvítězila v průzkumu německého autoklubu ADAC v kategorii nejoblíbenějších turistických regionů. Průzkum proběhl mezi německými turisty, kteří jezdí na dovolenou autem. Němečtí turistů zařadili Chorvatsko mezi pět nejpopulárnějších turistických destinací. Dovolenou však přece jen nejradši tráví doma v Německu. Ukázal to rozsáhlý průzkum největšího evropského autoklubu ADAC. V rámci průzkumu byl proveden rozbor odpovědí na více než 1,7 milionu dotazů o destinacích, které preferují němečtí turisté pro dovolenou. Anketa byla uskutečněna prostřednictvím online portálu klubu ADAC. Istrie Chorvatsko

Dokonce 38 procent německých turistů se vydalo autem na dovolenou do jedné z turistických destinací v Německu. Motorizovaní němečtí turisté vybrali jako druhou neoblíbenější zemí pro svou dovolenou Itálii (17,4 procent) a jako třetí Turecko (7 procent). Na čtvrtém místě je podle jejich volby Rakousko (6,5) a na pátém Chorvatsko (6 procent). Vloni byl nejoblíbenějším turistickým regionem německých motoristů Istrijský poloostrov v Chorvatsku. Pro Istrii se rozhodlo 5,1 procento dotázaných. Istrie dokonce předčila i Horní Bavorsko, již tradičně oblíbené místo německých turistů k prožití dovolené (4,5 procent). Na dalších místech byly známé destinace jako Meklenburská jezera (Německo), Šlesvicko-Holštýnsko (Německo) a Jižní Tyrolsko (Itálie). Od roku 2002, kdy začal německý autoklub ADAC analyzovat preference německých motorizovaných turistů ohledně prázdninových destinací, byla již podruhé uvedena Istrie jako nejpopulárnější turistický region v Evropě.

Je zajímavé, že chorvatské turistické destinace jsou velmi oblíbené u turistů, kteří jezdí do kempů. Nejvíce Němců se rozhodlo zvolit dovolenou v kempu v Německu (26 procent). Na druhém místě je Itálie (20,4 procent), na třetím místě Chorvatsko (15,6 procent). Čtvrtou neoblíbenější destinací německých motorizovaných návštěvníků kempů je Francie a pátou Španělsko.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Chorvatské ostrovní výrobky
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska