Istrijský Novigrad – sport a rekreace


ubytování Chorvatsko

Pro všechny, kteří chtějí využít svou dovolenou k tomu, aby se rekreovali a věnovali se sobě, je Novigrad správným místem. Leží na severozápadním pobřeží istrijského poloostrova. Tato někdější rybářská vesnička od sedmdesátých let minulého století pomalu ale jistě zaujímá čím dál významnější místo v chorvatském cestovním ruchu.

Na rozdíl od jiných turistických středisek, která kladou důraz na zábavu, atraktivitu a noční podniky, Novigrad nabízí svým hostům sportovní dovolenou. V letovisku a jeho okolí mají turisté k dispozici několik špičkovýh hřišť a kurtů, které mohou uspokojit jejich rozmanité požadavky, od těch amatérských a rekreačních až po vážná, dokonce profesionální kritéria.

Moderní tenisové kurty se nacházejí na několika nejlákavějších místech letoviska, na fotbalových hřištích je přírodní i umělá tráva, jsou zde i hřiště na odbíjenom na písku, polyvalentní sportovní hřiště, je tady moderní sportovní hala, která byla nedávno vystavěna. Turisté se mohou věnovat vodním sportům, jsou tady upraveny také atraktivní a zajímavé stezky pro cyklisty i pro chodce a letovisko skýtá ještě mnoho jiných možností z bohaté nabídky sportu a rekreace pro hosty, kteří chtějí být i o dovolené fyzicky aktivní a spojit příjemné s užitečným.
Kromě již existujících možností sportování, jako je cyklistika, běhání, střelba, rafting na řekách a volné lezení, v Novigradě již brzy nabídnout turistům i novou sportovní halu. Nedávno byl obnoven i hotel Maestral, který vděčí za část svého šarmu i nádhernému wellnessovém a lázeňském středisku, určenému k relaxaci a požitku.

Nesmíme zapomenout na bazén s mořskou vodou a rozlehlou posilovnu pro všechny, kteří se chtějí udržet v kondici.
Pro hosty, kteří mají rádi nové výzvy, nabízejí v Novigradě atraktivní střelbu na hliněné holuby. Okolní krajinu, která inspiruje, si mohou prohlédnout milovníci jízdy na koních v přírodě. Ti, kteří mají rádi adrenalínové sporty, si najdou zábavu v některém z adrenalínových parků, zahrát si paintball, zajezdit si na go-cartu nebo populárních quadech, zatímco ti nejodvážnější půjdou o krok dál a vyzkoušejí si atraktivní létání paragliding, volné lezení a podobné vzrušující aktivity. Krása, tradice, kulturní a historické památky, čisté moře a příroda, blízkost hranice evropských společenství, šarm malého letoviska, zajímavé letní akce, rozsáhlá nabídka vín a jídel mediteránní kuchyně, to jsou jen některé trumfy novigradské turistiky. Město Novigrad je také proslulé tím že je považováno za jedno z nejromantičtějších městeček na Istrii.
Novigrad Chorvatsko Istrie
Pro jachtaře je zde k dispozici nová, špičkově zařízená marína první třídy, která byla vystavěna v novigradském zálivu. Marína je v provozu po celý rok v rámci celistvé nabídky námořní a turistické destinace, střediska Nautica, které zahrnuje marínu Nauticu, ubytování v hotelu Nautica, restauraci Navigare a četné další služby, které v úplnosti uspokojí všechny potřeby jachtařů a turistů.

ČTĚTĚ:   Pisak u Omiše

Marina Nautica má jedinečnou strukturu návozů ve tvaru škeblí. Její kapacita je 365 kotvišť v moři a 50 na souši. Všechna kotviště mají přípojku na elektřinu a vodu.
Novigrad je 25 kilometrů daleko od hranice Slovinska a asi 15 kilometrů daleko od měst Poreče, Umagu a Buje.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2010, Kategorie : Chorvatsko