Jak a kde nejlépe sehnat kuny do Chorvatska?


ubytování Chorvatsko

Oblíbená letní destinace Chorvatsko je od 1. 7. 2013 součástí Evropské unie. To však prozatím nemění nic na tom, čím zde zaplatíte. Svou vlastní měnu si Chorvaté zatím nechávají. I nadále tak budete muset řešit, kde sehnat kuny co nejvýhodněji. Možností máte hned několik. Buďto si měnu nakoupíte ještě před samotným odjezdem a to v bance, či směnárně, nebo odjedete s Eury a ty následně vyměníte v některé z Chorvatských směnáren, nebo je vyberete z bankomatu. Na kolik jednotlivé varianty vyjdou? To se dozvíte o pár řádků níže.

Nákup kun v bance

Pokud zamíříte se svým požadavkem do banky, můžete nepěkně narazit. Ne všechny bankovní domy totiž tuto službu nabízejí nebo vyměňují zrovna chorvatskou měnu. Kuny nakoupíte u České spořitelny, UniCredit Bank, Komerční banky nebo Raiffeisenbank. Naopak ČSOB a GE Money Bank tuto službu bohužel nenabízí. Ceny výměny u jednotlivých bank se také liší. Někde nakoupíte měnu zcela bez poplatku, někde za nákup zaplatíte i 50 nebo 100 korun.

Nákup kun ve směnárně

Dalším místem, kde je možno kuny zakoupit, je směnárna. I směnárny si však za tuto službu účtují nemalý poplatek. Také jejich kurzy jsou značně odlišné. Je proto vhodné obejít více směnáren a sledovat vývoj kurzu na internetu.kuny

Nákup kun v Chorvatsku

Zřejmě nejvýhodnějším způsobem, jak chorvatskou měnu získat, je její nakoupení přímo v cílové destinaci. S českými korunami zde však příliš nepochodíte. Vybavte se proto dostatečnou zásobou Eur a ty postupně měňte ve směnárnách, či bankách. Službu však nabízejí také některá chorvatská zlatnictví. Zde je však kurz obecně velmi nevýhodný a peníze byste měli měnit až ve chvíli krajní nouze.

Výběr kun z bankomatu?

Poslední možností je výměna kun pomocí bankomatu. Tento způsob je však tím zřejmě nejméně výhodným. Za samotný výběr totiž zaplatíte třeba i více, než 100 korun. Vždy se výše poplatku odráží od objemu vybraných prostředků.

ČTĚTĚ:   Plavby po vlnách Jadranu
Jak a kde nejlépe sehnat kuny do Chorvatska?
4 (80%) 2 hlas[ů]

3 Responses to Jak a kde nejlépe sehnat kuny do Chorvatska?

  1. Nám teda zatím ve všech směnárnách v Chorvatsku, co jsme byli české koruny za kuny vyměnili.

  2. Tak nám taky žádný problém!

  3. Byli jsme již po několikáté a při výběru z bankomatu jsme volili erste banku je vše bez poplatku pokud jste klientem české spořitelny

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko