Jaké jsou v Chorvatsku dopravní pokuty?


ubytování Chorvatsko

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“ – pokud sdílíte stejný názor, jako hrdina oblíbeného českého filmu, jistě plánujete kam odložit své starosti i zimou prokřehlé tělo. V případě, že padla vaše volba na Chorvatsko, gratulujeme vám, lépe jste si zvolit nemohli. Chorvatsko i jeho přilehlé ostrovy lákají každoročně na stovky tisíc turistů. Čím si vysloužilo Jaderské moře takovou popularitu? Pohostinností místních obyvatel, cenovou dostupností, okouzlující přírodou, ale i snadnou dopravní dostupností. Vyrážíte do Chorvatska automobilem? V tom případě pozor na pokuty! Za co všechno je na území Chorvatska dostanete?

Pokuty za rychlou jízdu

Necháváte na chorvatských dálnicích proběhnout své koně ukryté pod kapotou? Na takové jednání může pěkně doplatit zejména vaše peněženka. Pokud překročíte povolenou rychlost mimo obec, odložte si bokem alespoň 500 kun – to v případě, že jste povolenou rychlost překročili o méně, než 30 kilometrů v hodině. V krajním případě vás bude stát neuvážená jízda až 7000 kun, v obci 15000 kun. A pozor – za rychlou jízdu hrozí v Chorvatsku také odnětí svobody v délce 60 dnů.

Alkohol za volant nepatří

V Chorvatsku je tolerovaná hranice pro alkohol v krvi 0,5 promile. V případě, že tuto poměrně benevolentní hranici překročíte, připravte si minimálně 500 kun. Nejvyšší pokuty jsou v rámci této problematiky udělovány i v několika tisícovkách kun. I zde vám taktéž hrozí odnětí svobody v délce trvání až 60 dnů.

Další dopravní přestupky

Pokud „zapomenete“ užít bezpečnostní pásy a příslušník chorvatské policie vás zastaví, budete chudší o 500 kun. Stejnou částku zaplatíte také při jízdě s mobilním telefonem u ucha, pokud nepřizpůsobíte svou jízdu stavu a povaze vozovky, dalších 500 kun vyletí z vaší peněženky, aniž byste řekli Chorvatsko. Jízda na červenou vás vyjde až na 5000 kun a ani předjíždění zleva není příliš levnou záležitostí. Za tento husarský kousek si připlatíte dalších 700 kun. Pozor na to, abyste do cílové destinace nedojeli s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou.

ČTĚTĚ:   Krásy Severní Dalmácie
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko