Jezdíte do Zadaru? Zkuste příště dovolenou na ostrově Ugljan


ubytování Chorvatsko

Pokud jste si oblíbili letovisko Zadar, vřele vám doporučujeme příště vyzkoušet dovolenou na ostrově Ugljan. Leží přímo naproti Zadaru, a tak se do svého oblíbeného města můžete podívat, kdykoliv se vám po něm zasteskne. Dovolená na Ugljanu vám navíc přinese mnohé další zážitky.

Ugljan je ostrov, který má délku cca 22 km a šířku jen necelé 3 km. Celým ostrovem vede silnice, která pokračuje na další ostrov Pašman. Na Ugljanu můžete zažít velmi klidnou a pohodovou dovolenou s živým letoviskem Zadar za zády. Je tu spousta malebných městeček a přímořských vesniček, kde se dají najít úžasná místa a skvělé pláže ke koupání. Až na pár výjimek tu najdete ubytování jen v soukromých apartmánech a buďte si jistí, že je z čeho vybírat.

Nejkrásnější místa ostrova

Hlavním turistickým městem ostrova je obec Preko. Stejně jako na jiných místech na ostrově i tady najdete pláže s pískem, které ocení rodiny s malými dětmi i starší turisté. Nejrušnějším místem obce je místní dlážděná promenáda s příjemnými kavárnami a výhledem na moře. Příjemnou romantickou procházkou po ní dojdete až do přístavu.

Preko

Jiným přístavním městečkem s velmi klidnou atmosférou je 11 kilometrů vzdálený Ugljan. Jeho dominantou je františkánský kostel a okolí obce tvoří olivovníky. Jsou tu mělké písečné pláže a pohodová atmosféra.

Mezi místa, která mají v oblibě především místní, patří vesnička s názvem Sutomišćica. Leží jen pár kilometrů od Preka a mnoho obyvatel Zadaru si ji pravidelně vybírá jako cíl svých výletů. Nedaleko vesničky stojí vrch Vela Glava, z kterého je krásný výhled na vesnici a okolní ostrovy v Zadarském souostroví.

Zadar
Zadar

Výlet do Zadaru za oblíbenými turistickými cíli

Zadar má časté spojení s ostrovem trajekty a loděmi, proto není problém si sem kdykoliv zajet. Letovisko Zadar jistě nemusíme sáhodlouze představovat. Zmíníme jen ty nejvýznamnější atrakce pro ty z vás, kteří ještě neměli tu čest se s tímto oblíbeným letoviskem seznámit.

ČTĚTĚ:   Lastovo – neprávem zapomenutý ostrov

Mezi nejkrásnější památky v Zadaru patří katolický chrám sv. Donáta, katedrála svaté Anastazie, Muzeum historického skla, unikátní Mořské varhany a veřejná vizuální instalace Pozdrav Slunci.

V Zadaru si můžete užívat překrásné západy slunce, procházet se po široké ulici Kalalarga, která protíná staré město od západu k východu, pochutnávat si na originálním třešňovém likéru Maraschino nebo se kochat pohledem na starořímské stavby na náměstí Fórum.


levné apartmány Ugljan
Ubytování na Ugljanu

Ohodnoťte

2 Responses to Jezdíte do Zadaru? Zkuste příště dovolenou na ostrově Ugljan

  1. Milan Budín

    Ugljan je super, zejména oblast Put Punte

  2. Daniel Hodrment

    Jezdím na Ugljan už 35 let a je to čím dál tím horší . Dříve tam nebylo tak draho jako jinde v Chorvatsku a už je tam tolik turistů že se tam nedá hnout .

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2021, Kategorie : Chorvatsko