Jiří Menzel bude natáčet propagační filmy pro chorvatský cestovní ruch


ubytování Chorvatsko

Jiří Menzel bude natáčet propagační filmy pro chorvatský cestovní ruch
13.11.2009

Ve druhé polovině října se v Záhřebu konala tisková konference, na níž chorvatský ministr cestovního ruchu Damir Bajs a ředitel Hlavního úřadu Chorvatského turistického sdružení Niko Bulić informovali novináře a chorvatskou veřejnost o tom, že český režisér, nositel Oskara Jiří Menzel, v Chorvatsku mimořádně populární, bude pravděpodobně režírovat sérii krátkých propagačních filmů a spotů o Chorvatsku.

Přitom, jak chorvatský ministr zdůraznil, Jiří Menzel nikdy nerežíroval filmy tohoto typu. Jak sám Menzel uvedl, bude režírování těchto filmů pro něho představovat dobrodružství op to příjemnější, že Chorvatsko je zemí jeho srdce. Podle ředitele Buliće budou tyto filmy a spoty využity zejména při propagaci Chorvatska na českém, slovenském a maďarském trhu, pravděpodobně i na polské a ukrajinském. Možná se v nich Menzel objeví i jako herec a spolu s ním i někteří populární herci zemí, pro něž budou propagační filmy určeny.

Menzel má za sebou i první zkušenost v tomto směru – právě dokončil natáčení dvou prvních dokumentárních filmů o Chorvatsku, a to filmy „Moje Chorvatsko“ a „Naše moře, vaše moře“. Oba filmy jsou nyní ve výrobě. Menzel v nich chtěl ukázat, kde jsou kořeny lásky Čechů k Chorvatsku a jaká je historie jejich cest na Jadran. Menzel se podle svého vyjádření na tiskové konferenci rozhodl pro natočení těchto filmů pro svůj osobní blízký vztah k Chorvatsku, pro jazykovou i geografickou blízkost obou zemí, podobnou historii a pro tradiční přátelské vztahy Čechů a Chorvatů.

Informace:
Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.chorvatsko.hr
Ministerstvo cestovního ruchu Chorvatské republiky (Ministarstvo turizma Republike Hrvatske ): www.mint.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Chorvatské ostrovní výrobky

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Lis 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska