Kde si v Chorvatsku přijdou na své cyklisté?


ubytování Chorvatsko

Cyklistika patří k nejoblíbenějším a masově nejrozšířenějším sportům vůbec. Patříte-li i vy k nadšencům, kteří si bez kola nedokáží představit ani den, natož pak celou letní dovolenou, zkuste spojit obojí dohromady. Pokud se rozhodnete pro cyklistiku v Chorvatsku, můžete zároveň vyřešit i další možný problém – totiž že si trávení svého volného času představujete jinak než váš protějšek. Domluvte se, zanechte svou drahou polovičku na pláži napospas horkým slunečním paprskům a vyrazte na svou milovanou cyklotúru. Večer se pak, oba spokojení, můžete sejít v baru na skleničku. A kam se vlastně v Chorvatsku vypravit, abyste mohli spojit své rozdílné představy?

Istrie

Nejvíce cyklotras, více i méně náročných, najdete právě zde. Jejich hustá síť je dlouhá přes dva a půl tisíce kilometrů a zdejší turistické orgány i nadále usilují o její další rozšiřování. Na cyklostezku se zde můžete napojit z úplně každého letoviska v oblasti a mnohé cyklistické trasy jsou propojeny i se zahraničím. Cyklostezky vedou ke všem zajímavým přírodním i architektonickým výtvorům , ke každému pěknému zákoutí či pozoruhodnému místu na poloostrově. Většinou je zde postaráno i o možnost občasného odpočinku s příjemným posezením i občerstvením. Na každém kroku je zkrátka znát, že právě Istrie je prvním místem na Jadranu, kde podchytili trend cykloturistiky a dělají vše, aby se turisté rádi vraceli. Pro zájemce jsou k mání i cyklistické publikace v několika světových jazycích, které obsahují plánky jednotlivých istrijských tras včetně grafů převýšení, nadmořských výšek a vzdáleností mezi jednotlivými body na trase.

Kvarnerské ostrovy

Další pro cyklisty bezesporu zajímavou lokalitou jsou Kvarnerské ostrovy. Také zde je možno volit mezi poměrně nenáročnými výjezdy do pěkných zákoutí a náročným zdoláváním značného převýšení. Také se zdejší rozsáhlou sítí cyklostezek se lze seznámit předem díky kvalitním informačním materiálům s plánky a grafy. K těm velmi snadným patří  stezka lesoparkem Lužina kolem města Kastavu. Výškový rozdíl je zde jen 140 metrů a celá trasa je dlouhá 16,5 km. Absolvovat ji lze cca za hodinu a půl. K těm naopak velice náročným patří např. stezka vinoucí se Vinodolským krajem, jejíž délka přesahuje 43 km a převýšení je 780 metrů. I zdatní cyklisté ji obvykle absolvují za 3 a půl hodiny.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko: nejoblíbenější destinace i pro rok 2018!

Dalmácie

Jste-li milovníky Dalmácie, i zde už se pro vás otevírají možnosti pro cykloturistiku. Ačkoliv se doposud využívá spíše běžná silniční síť, začínají se budovat i řádné cyklostezky. Chorvaté prostě pro turisty udělají cokoliv… V současnosti se už cyklistické stezky nacházejí na ostrovech Hvar, Brač, Vis a Šolta, ale najdete je i na pobřeží. Poměrně lehké trasy spojují pobřežní letoviska na Makarské riviéře, obtížné naopak míří směrem do vnitrozemí, do hor Biokova. V téměř všech letoviscích samozřejmě existuje i možnost zapůjčení jízdních kol, pokud jste přijeli bez nich. Tuto možnost si můžete předem ověřit, a to včetně požadované ceny.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Chorvatsko