Klidný ostrov Vir pro milovníky romantiky


ubytování Chorvatsko

Tento nevelký ostrov najdete v zadarském souostroví, jihozápadně od známého ostrova Pag. zatímco jeho většího a známějšího souseda vyhledávají zejména milovníci nočního života, ostrov Vir svou poklidnou atmosférou a nedotčenou přírodou láká spíše milovníky romantiky a zasněné básníky. Ideální destinace třeba pro nezapomenutelnou žádost o ruku!

Atmosféra na Viru

Většina ostrova je plochá a přesto, že je intenzivně zemědělsky využíván, naleznete zde mnohá tichá a klidná zákoutí, kde vaše samota nebude rušena nikým a ničím. Vzduch je prosycen vůní borovic a středomořských bylin, levandule a tymiánu, borové háje šumí a cikády zpívají do klidného usínání romantických samotářů.

Přestože po vybudování mostu, který ostrov Vir spojuje s pevninou, se zde pohyb turistů zvýšil, pořád patří Vir k těm místům, která vysloveně masová turistika stále míjí. Rušněji tu bývá jen o víkendech, kdy sem vyrazí strávit své dva dny volna místní ze Zadaru.

Co si tu nesmíte zapomenout prohlédnout

Přestože jste přijeli hledat ticho a klid, jistě zavítáte do hlavního střediska ostrova – stejnojmenné obce Vir. tady na vás dýchne historie ukrytá ve zbytcích bývalé benátské pevnosti ze 17. století a také ve zbytcích předrománského kostelíku v přístavu. Za prohlídku stojí i hřbitovní kostelík sv. Jana.

Projděte se borovým lesem nebo vinicemi, olivovými či fíkovými háji, zaposlouchejte se do hukotu vln, užijte si nádhernou vyhlídku z nejvyššího místa na ostrově, vršku Bandire, odkud přehlédnete nejen celý ostrov, ale i mnoho okolních.

Slunce, moře, pláže…

Jako v podstatě všude v Chorvatsku jsou i zde skvělé možnosti koupání a slunění. Voda je průzračná, pláže většinou oblázkové, ale i písečné, např. u městečka Vir v zátoce Sapavac. Podnebí je zde velice příjemné a v horkých letních dnech zde často od moře vane mírný osvěžující větřík. Rozhodnete-li se strávit svou dovolenou právě zde, určitě litovat nebudete.

ČTĚTĚ:   Navštivte Akademii sardelí a ochutnejte dobroty z této ryby
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko