Krásné město Trogir


ubytování Chorvatsko

Nemáte plány na letní dovolenou? Pak je určitě nejvyšší čas začít plánovat! Chystáte se na dovolenou vyjet autem a rádi byste někam k moři, kde si od celoročního stresu a shonu odpočinete? Pak určitě můžete zavítat do Chorvatska!

Chorvatsko je skvělá destinace pro cestu autem. Jenže kam do Chorvatska? Nechcete někde, kde je mnoho lidí, ale zase ne někam do vesničky, kde dávají lišky dobrou noc a k pláži pomalu jdete půl dne. My vám doporučujeme chorvatský Trogir. Je to velmi krásné město, které určitě stojí za návštěvu!

Lázeňské město Trogir

Trogir je chorvatské lázeňské město v Chorvatsku, které leží na pobřeží Jaderského moře. Založili jej řečtí kolonisté a to někdy ve 3. století př. n. l. Významným přístavem bylo za dob římské vlády, tehdy zaznamenávalo velký rozvoj. Druhá polovina dvacátého století pro město Trogir znamenala rozvoj turismu, což samozřejmě přineslo do města rozruch a také finance. Trogir se stává lázeňským městem. Město bylo roku 1997 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO i proto je tedy město hojně navštěvováno turisty. Město disponuje památkami, mnoha kavárnami, restauracemi i hotely. Je to tedy ideální místo, kde strávit svou letní dovolenou!

4815111797_86ecc7fbfa_z

Bazilika svatého Vavřince

Hlavní památkou celého Trogiru je katedrála svatého Vavřince. Jde o trojlodní baziliku, která byla vystavěna ve 13. století. Bazilika byla dokončená v gotickém stylu, má hned několik nejcennějších částí. Takzvaný Radovanům portál, jde o nejvýznamnější plastické dílo, které je v románském slohu. Jeho tvůrce je mistr Radovan. Dále je tu kaple svatého Jana Trogirského zvaného také Jan Ursini. Jde o nejhodnotnější renesanční dílo na pobřeží. Tvůrce této kaple je stavitel a sochař Nikola Firentinac. Dále zde můžete objevit křestní kapli od Andrijiho Alešiho, cenné předměty, které jsou v interiéru katedrály a také zvonice katedrály, které je ze tří různých slohových období.

ČTĚTĚ:   Hvar - perla Jadranu

ubytování Trogir
Levné apartmány v Trogiru

Ohodnoťte

2 Responses to Krásné město Trogir

  1. Jiří Chocholáč

    trogir je úžasnej , už jsme tam byli několikrát

  2. Radka Pohunková

    Včera jsem se z Trogiru vrátila a je to tam krásné 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2015, Kategorie : Magazín