Letiště Dubrovník se rozšiřuje


ubytování Chorvatsko

Rozšiřuje se dubrovnické letiště
21.12.2009

I přes současnou recesi ve světové letecké přepravě zájem o lety do Dubrovníku jako jedné z nejpřitažlivějších destinací ve Středomoří neustává.

Pro příští rok zatím projevily letecké společnosti zájem o nové letecké linky s Moskvou, Budapeští, Římem, Amsterodamem, Istanbulem, Leedsem, Athénami, Edinburgem a Manchesterem.

Na zahájení sezóny 2010 tu zahájí provoz nový terminál. Jeho výstavba si sice vyžádala velké finanční prostředky, 160 milionů kun, ale byla to investice nezbytná a velmi přínosná. Nebylo na ni použito cizích investic.

Přestavba a rozšíření letiště umožní přijmout ročně až dva miliony cestujících. Ti díky rekonstrukci ocení především vybudování nových nástupních mostů, které umožňují, aby se klienti dostali suchou nohou z letadla až do příletové haly a obráceně.

Po dokončení letištní budovy B se má začít stavět ještě budova C. Její výstavba bude znamenat kompletní dokončení obnovy letiště. Tato investice, jež si vyžádá prostředky ve výši 280 milionů kun, má být financována z evropských fondů.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Veletrh sušené šunky prosciutto na Istrii

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Pro 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska