Lošinj je malý, ale kouzelný ostrov


ubytování Chorvatsko

Téměř miniaturní ostrov Lošinj má mírné podnebí a subtropickou vegetaci s borovicovými háji a promenádami palem. Na celém strově je k vidění krásná divoká příroda s plnou škálou divokého ptactva a zvěře. První dochované známky střediska Malo Lošinj pocházejí z 6. století, kdy se datuje i vznik tohoto střediska.

22Původně se zde usadilo na dvanáct chorvatských rodin, které zde vytvořili první osídlení. Po celém ostrově se táhne nejznámější pláž ostrova dlouhá 30 kilometrů a začíná v zálivu Čikat a pokračuje směrem na jihovýchod. Tato pláž je vyhledávaným rájem pro vodní sporty a jiné vodní atrakce.
Mali Lošinj
Krásné malebné město, které bylo po dlouhá léta pod správou Benátčanů. Většina zdejší architektury pochází z 18. a 19. Století. V tom samém období, jako pochází většina budov v Mali Lošinj, zažilo město i největší námořní rozkvět. Staré jádro města se nachází kolem kostela Panny Marie, kde je k vidění spousta zajímavých historických budov a památek. To, že je město Mali Lošinj oblíbenou turistickou destinací svědčí i mnoho moderních hotelových komplexů, které se v oblasti nacházejí.
Veli Lošinj
Název města možná svědčí o něčem jiném, ale Veli Lošinj je na první pohled o mnoho klidnější než jeho příbuzné městečko Mali Lošinj. Celé město je kouzelně zahaleno mezi bujnou vegetací a tak uprostřed přírody můžete vidět nádherně zdobení vily, které se schovávají mezi rozrostlými stromy a divokou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější památku patří kostel sv. Antonína, který pochází z 15. století, ale v pozdějších letech byl několikrát přestavěn. Uvnitř kostela můžete obdivovat mnoho krásných obrazů a nechybí ani plátna od světoznámých malířů Bernarda Strozziho či Francesca Hayeze. Další zajímavým kulturním skvostem je pohled z věže uskoků z 16. století, kdy při dobrém počasí uvidíte nádherný výhled na celé město a pobřeží.

ČTĚTĚ:   Cesta do Chorvatska - na co se připravit, co nás čeká a kolik stojí?

ubytování Lošinj
Levné apartmány na Lošinji


Ohodnoťte

2 Responses to Lošinj je malý, ale kouzelný ostrov

  1. Dagmar Štěpánková

    letos se do chorvatska nepodívám 🙁

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2014, Kategorie : Magazín