Lyžování v Dalmácií ? Ano na Biokovu !


ubytování Chorvatsko

Na vysokých severních svazích pohoří Biokovo, které odděluje Jadran od kamenitého kraje Dalmatinska zagora, by v budoucnosti mohlo vyrůst první lyžařské středisko v Dalmácii. Výhody tohoto projektu podporuje skutečnost, že se na zdejších horách vyskytuje sníh až do června, zvláště na jejich severních úbočích a ve vyšších polohách nad 1000 metrů nadmořské výšky. Blízko je dálnice a tunel, po kterých se nyní z kraje Imotska krajina dostanete již za několik minut na jadranské pobřeží. V plánu je výstavba lanovky, která by jezdila na nejvyšší horu pohoří Biokovo, Sveti Jure, (do výšky 1762 metrů) i na několik dalších míst.

Pohoří Biokovo u Makarské riviéry nabízí několik vhodných míst k výstavbě rekreačního lyžařského střediska. Nyní se zdá, že první vyroste v oblasti Kaoci. Investoři, kteří mají o výstavbu lyžařského střediska zájem, již požádali o oprávnění k jeho výstavbě a provozu.
Biokovo
Po zahájení provozu v lyžařsko-rekreačním středisku by mohla být turistické nabídka kraje kolem letoviska Makarska obohacena o další možnosti provozování zimních sportů. Zdejší cestovní ruch by mohl být provozován po celý rok. Hosté na Makarské riviéře by si dokonce mohli v průběhu jednoho dne zaplavat v teplém moři i zalyžovat na zasněžených sjezdovkách. Turisté by si užili horských procházek po upravených stezkách, pro sportovce by zde byla možnost kondičních příprav. V plánu je i rozšíření staré cesty, vystavěné v Napoleonově době, a její úprava na atraktivní cyklotrasu.

Pohoří Biokovo vystupuje z moře. Ze svých horských vrcholků a rozhleden skýtá návštěvníkům nezapomenutelné výhledy na Makarskou riviéru a oblast Zabiokovlje. Kromě své malebné polohy je Biokovo jedinečné í díky geomorfologické a biologické rozmanitosti. Proto se v roce 1981 stalo přírodním parkem.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko