Makarská riviéra: 3 místa, která stojí za návštěvu


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra. Tento pojem zná každý Čech. Nádherně čisté moře, spousta pláží, slunce, teplo a za zády dramatické pohoří Biokovo. Pokud plánujete letní dovolenou v této destinaci, přinášíme vám pár tipů, jaká místa navštívit. Předem však musíme poznamenat, že líbit se vám bude pravděpodobně všude!

Makarská riviéra je pruh země dlouhý přibližně 60 km vedoucí podél pobřeží od severu v okolí města Omiš a na jihu ho ohraničuje delta řeky Neretvy. Najdete tu menší letoviska, zato dlouhé oblázkové pláže. Krásu dokreslují masivní štíty chorvatského pohoří Biokovo, které také stojí za návštěvu. My se však nejdříve vypravíme k moři. Pojďte s námi!

Brela a pláž Punta Rata

Brela_Makarská riviéra

Pokud se chcete cítit jako na dovolené v daleké exotice, zamiřte si to do letoviska Brela. Toto místo je považované za exkluzivní destinaci a není se čemu divit. Je přezdívána jako „perla makarské riviéry“ a již v roce 1968 získala titul Šampion Jadranu! Je tedy jasné, že je toto místo mezi turisty velmi oblíbené. Na vylidněnou pláž tady nenarazíte, přitom si však místo zachovává svou poklidnou atmosféru. Jsou tu oblázkové pláže a voda v moři je přímo křišťálově čistá. Pobřeží lemují borovickové lesy dodávající přirozený stín.

Jedna z nejkouzelnějších pláží je Punta Rata, o níž možná také neslyšíte poprvé. Pokud ano, vězte, že se jedná o jednu z 10 nejkrásnějších pláží světa podle luxusního magazínu Forbes, a to je co říct. Najdete ji na mysu, na kterém rostou borovicové lesy, v chráněné oblasti. Na západní straně pláže leží v moři symbol Brely – Kamen Brela. Ohromný kámen je porostlý borovicemi a často je to právě on a pláž, co je vyobrazeno na pohlednicích z této oblasti.

Pláže Tučepi a výlet za krásnými výhledy

Tučepi

V široké zátoce na Makarské riviéře se rozprostírá malé letovisko Tučepi, které najdete pouhých 5 kilometrů od letoviska Makarska. Tučepi je úžasné upravené městečko s luxusní promenádou kolem pobřeží hned vedle dlouhé pláže, která se stává hlavním magnetem této destinace. Krásnou pláž však najdete také v nedaleké vesnici Kraj nebo v části Tučepi nazývané Kamena.

ČTĚTĚ:   Národní parky v Chorvatsku stojí za návštěvu

Pokud toužíte po opravdové romantice a divočině zároveň, vyplatí se vám absolvovat cestu ke strytém skvostu mezi plážemi – na pláž Kraljev Gaj, kam se dostanete pouze pěšky nebo lodí. Zeptejte se místních kudy kam.

Pokud si vyberete Tučepi, určitě se vydejte na krátký výlet do kopce do původní horské osady Gornji Tučepi. Odtud se vám budou naskýtat úžasné výhledy na chorvatské ostrovy Brač a Hvar. Z Tučepi se také dostanetena pěšky na nejvyšší vrchol pohoří Biokovo – Sv. Jure ve výšce 1762 metrů. Cesta vzhůru vám bude trvat přibližně 3 hodiny.

Letovisko Podgora a možnost výletu na ostrov Brač

Jedno z nejkrásnějších míst na Makarské riviéře je Podgora. Z malé vesničky se stalo moderní letovisko, kde se rozhodně nudit nebudete. Můžete tu vyzkoušet spoustu vodních sportů, večer posedávat v příjemných vinárnách, kavárničkách a restauracích na úžasné promenádě plné exotických palem. Samozřejmostí jsou krásné pláže lemované borovicemi.

Místo také doporučujeme proto, že se dá odtud podniknou výlet lodí například na nádherný ostrov Brač. Cílovým místem organizovaného fishpikniku bývá kouzelná pláž Zlatni Rat u letoviska Bol.

To jsou jen 3 místa, která na Makarské riviéře doporučujeme. Ať už si zvolíte některé z nich nebo nějaké jiné místo v této oblasti, nemůžete snad šlápnout vedle. Makarská riviéra byla totiž pro krásné dovolené stvořená.

 

levné apartmány Podgora
Ubytování v Podgoře

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2018, Kategorie : Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split