Makarská riviéra v apartmánu, karavanu nebo stanu


ubytování Chorvatsko

Jedním z nejoblíbenějších míst v Chorvatsku nejen českých turistů je tradičně Makarská riviéra. Táhne se v délce 60 km podél dalmátského pobřeží a dramatickou kulisu mu dělá pohoří Biokovo. Pokud máte tuto nádhernou oblast, která je jako stvořená pro idylickou dovolenou, na letošní léto v hledáčku, přinášíme srovnání cen a komfortu bydlení v apartmánu, karavanu a stanu.

Nejlevnější možností je samozřejmě stan. Na Makarské riviéře najdete spoustu kempů, které nabízejí různé možnosti ubytování. Je to například kemp Dole, nebo Boban v obci Živogošce, v Drašnici najdete kemp Čiste, v Podgoře kemp Stikla a přímo v letovisku Makarska leží kemp Riviera Makarska a nebo Jure v okrajové části Biloševac.

Makarská riviéra

Ceny v kempu

Jako příklad jsme si vzali právě kemp Jure, který leží na pěkném místě nedaleko od centra oblíbeného letního letoviska Makarska. V hlavní sezóně zaplatíte za osobu 7,7 eur, dět od 5 do 12 let 5 eur. Za malý stan pro dva lidi s přístupem k pitné vodě a elektřině 11,7 eur. Za stan a auto je to 16,40 eur a za mobil house pro 4 osoby od 90 do 150 eur. Obdobné ceny předpokládejte i v jiných kempech a jiných oblastech Chorvatska. Výhodou u kempů může být fakt, že je ve většině případech najdete přímo u pobřeží a kousíček u pláží.

Stan je tou nejlepvnějsí variantou, ale ne tou nejpohodlnější. Pokud máte rádi kempy, vždy se vyplatí (a to především v hlavní sezóně, kdy je opravdu horko) alespoň malý mobil house. A to hlavně v případě, pokud máte děti.

Mimo sezónu je to trochu jiné. Horko není tak nesnesitelné a ve stanu se dá v pohodě přežít. Může se vám zase naopak stát, že bude hodně pršet. V tom případě je nejlepší ve stanu usnout, nebo přečkat déšť v některé z místních restaurací nebo kaváren. V mobil housu je to přece jenom pohodlnější. Můžete si uvařit kávu, součástí bývají lednice a často máte i verandu se střechou. V takovém ubytování si určitě poradíte, i kdyby mělo propršet dva dny.

ČTĚTĚ:   Nin

Ubytování v apartmánu

Nebudeme si nic nalhávat: ubytování v kempu může být vzrušující pro mladé zamilované páry, ale nic není nad to, užívat si během dovolené kromě krásné přírody, mořských radovánek a kulinářských zážitků také komfortní bydlení. Soukromé apartmány volí stále více lidí. Hotely mohou být příjemnější, jsou však dražší a také nemáte tolik soukromí.

Makarská riviéra

Apartmány jsou většinou pro pár nebo rodinu. Máte k dispozici kuchyň, obývák i ložnici a ve většině případech také alespoň malý prostor kolem domu, kde si můžete hovět ve stínu, rozjímat večer při skleničce lahodného chorvatského vína nebo třeba grilovat čerstvou rybu. Některé ubytování nabízí také bazén a to je potom už opravdu dovolená snů, nemyslíte?

Ceny apartmánů na Makarské riviéře

Makarská riviéra má nádherné pláže a k nim se hodí samozřejmě i komfortní ubytování. Podle velikosti a počtu lidí, pro které je ubytování určeno, se cenové rozmezí pohybuje od 25 do 80 eur. Chcete-li výhled na moře a velkou terasu, musíte si připlatit. Ceny i lákavé apartmány si můžete prohlédnout ZDE. Navíc vám zde odpadne platba provize cestovním kancelářím a získáte kontakt přímo na majitele. Neplatíte tedy ani žádného prostředníka. Často je také se domluvit předem na tom, že s sebou budete mít domácího mazlíčka. Často u ubytování v soukromí právě ani toto není překážkou.

levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

2 Responses to Makarská riviéra v apartmánu, karavanu nebo stanu

  1. Sven Šemovčan

    Ostrov Krk vždy v mem ❤️

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2018, Kategorie : Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split