Makarská riviéra


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je patrně nejznámějším a nejnavštěvovanějším cílem našich turistů i návštěvníků z jiných zemí na celém chorvatském pobřeží. Lákají je sem písečné a oblázkové pláže, které jsou jinde u Jadranu spíše vzácností a rovněž bujná středomořská vegetace. Nad Makarskou riviérou se tyčí ohromná kulisa krasového masivu Biokovo.

Makarská riviéraV neposlední řadě je pro turisty příjemný velký výběr ubytovacích zařízení, kempů i dobrá vybavenost včetně spousty obchodů, zlatnických krámků, restaurací a barů.

Tento úsek pobřeží je hlavně díky úchvatnému obrazu Biokova jedinečným místem, kde se lze rekreovat, užívat si všech letních radovánek u moře, ale také podnikat výlety do hor, kde je množství značených turistických cest skýtajících úchvatné výhledy na pobřeží, moře i okolní ostrůvky.

Makarskou riviéru tvoří asi 60 km dlouhý pobřežní pás mezi městy Brelou na severu a Gradacem na jihu. Již v 50. letech minulého století patřilo toto malé území k nejdůležitějším regionům bývalé Jugoslávie, zasvěceným cestovnímu ruchu a nabízejícím pestrou nabídku sportovního a rekreačního vyžití a zábavy.

Mořské lázně Brela leží 17 km severozápadně od Makarské. Brela je obklopena piniovým lesem a rozkládá se pod pobřežní silnicí. Užívá si tak klidu bez tranzitní motoristické dopravy. Udržované písečné a oblázkové pláže částečně rámované borovicovými lesy přímo zvou ke koupání a opalování. Hojné sladkovodní prameny přímo v moři, nazývané vrulje, dodávají zdejší vodě zvláštní zabarvení. V městečku Brela stojí za návštěvu ruina vévodského opevnění nad městem a také kostelík Panny Marie z Karmelu.

I další okolí Makarské riviéry je zajímavé. Asi po 4 km jihovýchodně od Makarské dorazíte do Tučepi. Upoutá vás romantickým rozložením na výběžcích masivu Biokovo, jehož strmé svahy se zdvíhají téměř kolmo vzhůru jen několik kilometrů od pobřeží. V Tučepi se nachází několik hotelů, bungalovů a apartmánů a hlavně dlouhá krásná pláž s malými oblázky.


Makarská riviéra
Levné apartmány v MakarskéMakarská riviéra
Ohodnoťte

8 Responses to Makarská riviéra

 1. Alena Brožova

  Sice je tam krasne,ale na me az moc zivi.Byli jsme primo v Makarske.Letos davame Omis 🙂 Uz v patek 🙂

 2. Jiří Čermák

  Makarská a Omiš je ten samý šrumec. Zástupy turistů a přeplněné pláže. V Omiši ještě bahno v ústí Cetiny. Super jsou malé vesničky od Makarské dolů až po Gradac nebo Pelješac. Hezkou dovolenou. Už se mi pěkně stýská 🙂

 3. Svatava Pavkova

  jsme v Tučepách už 1O dnů

 4. Věra Burdová

  my jsme byli 6x v Podgoře a loni porpvé v Igrane a bylo to super, je to klidnější a není tam tolik lidí. V srpnu jedeme zase 🙂

 5. Petra Krausova

  Ja jsem byla loni přímo na Makarske,a nic moc.

 6. Jan Vasko

  Děti už nám odrostli, tak jsme loni jeli na hlubokou vodu do . Super skalnaté pláže, na kterých se dá i slunit.. Vlezete do vody a plavete, žádný zvířený písek, žádné uměle navezené pláže, šnorchlování přímo u pláže s velkými rybami. Super. Jeli jsme od 3.8 – 11.8. a za pět lidí jsem platil ubytování v soukromém penzionu, kde jsme měli k dispozici kuchyň s ledničku, mrázákem, dvojdřezem, kombinovaným sporákem na plyn a na elekriku, potom koupelnu se záchodem i s bidetem a samozřejmě i vanou a celkem 3 pokoje na naše peníze kolem 9000,- Kč

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín