Makarská riviéra


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je patrně nejznámějším a nejnavštěvovanějším cílem našich turistů i návštěvníků z jiných zemí na celém chorvatském pobřeží. Lákají je sem písečné a oblázkové pláže, které jsou jinde u Jadranu spíše vzácností a rovněž bujná středomořská vegetace. Nad Makarskou riviérou se tyčí ohromná kulisa krasového masivu Biokovo.

Makarska_rivieraV neposlední řadě je pro turisty příjemný velký výběr ubytovacích zařízení, kempů i dobrá vybavenost včetně spousty obchodů, zlatnických krámků, restaurací a barů.

Tento úsek pobřeží je hlavně díky úchvatnému obrazu Biokova jedinečným místem, kde se lze rekreovat, užívat si všech letních radovánek u moře, ale také podnikat výlety do hor, kde je množství značených turistických cest skýtajících úchvatné výhledy na pobřeží, moře i okolní ostrůvky.

Makarskou riviéru tvoří asi 60 km dlouhý pobřežní pás mezi městy Brelou na severu a Gradacem na jihu. Již v 50. letech minulého století patřilo toto malé území k nejdůležitějším regionům bývalé Jugoslávie, zasvěceným cestovnímu ruchu a nabízejícím pestrou nabídku sportovního a rekreačního vyžití a zábavy.

Mořské lázně Brela leží 17 km severozápadně od Makarské. Brela je obklopena piniovým lesem a rozkládá se pod pobřežní silnicí. Užívá si tak klidu bez tranzitní motoristické dopravy. Udržované písečné a oblázkové pláže částečně rámované borovicovými lesy přímo zvou ke koupání a opalování. Hojné sladkovodní prameny přímo v moři, nazývané vrulje, dodávají zdejší vodě zvláštní zabarvení. V městečku Brela stojí za návštěvu ruina vévodského opevnění nad městem a také kostelík Panny Marie z Karmelu.

I další okolí Makarské riviéry je zajímavé. Asi po 4 km jihovýchodně od Makarské dorazíte do Tučepi. Upoutá vás romantickým rozložením na výběžcích masivu Biokovo, jehož strmé svahy se zdvíhají téměř kolmo vzhůru jen několik kilometrů od pobřeží. V Tučepi se nachází několik hotelů, bungalovů a apartmánů a hlavně dlouhá krásná pláž s malými oblázky.

ČTĚTĚ:   Zdarma knížka 33 tipů jak si užít dovolenou v Chorvatsku a ušetřit


ubytování Makarska
Levné apartmány v MakarskéOhodnoťte

8 Responses to Makarská riviéra

 1. Alena Brožova

  Sice je tam krasne,ale na me az moc zivi.Byli jsme primo v Makarske.Letos davame Omis 🙂 Uz v patek 🙂

 2. Jiří Čermák

  Makarská a Omiš je ten samý šrumec. Zástupy turistů a přeplněné pláže. V Omiši ještě bahno v ústí Cetiny. Super jsou malé vesničky od Makarské dolů až po Gradac nebo Pelješac. Hezkou dovolenou. Už se mi pěkně stýská 🙂

 3. Svatava Pavkova

  jsme v Tučepách už 1O dnů

 4. Věra Burdová

  my jsme byli 6x v Podgoře a loni porpvé v Igrane a bylo to super, je to klidnější a není tam tolik lidí. V srpnu jedeme zase 🙂

 5. Petra Krausova

  Ja jsem byla loni přímo na Makarske,a nic moc.

 6. Jan Vasko

  Děti už nám odrostli, tak jsme loni jeli na hlubokou vodu do Puly. Super skalnaté pláže, na kterých se dá i slunit.. Vlezete do vody a plavete, žádný zvířený písek, žádné uměle navezené pláže, šnorchlování přímo u pláže s velkými rybami. Super. Jeli jsme od 3.8 – 11.8. a za pět lidí jsem platil ubytování v soukromém penzionu, kde jsme měli k dispozici kuchyň s ledničku, mrázákem, dvojdřezem, kombinovaným sporákem na plyn a na elekriku, potom koupelnu se záchodem i s bidetem a samozřejmě i vanou a celkem 3 pokoje na naše peníze kolem 9000,- Kč

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín