Medulin na Istrii – důvody, proč si to tady zamilujete!


ubytování Chorvatsko

Na Istrii míří každoročně spousta Čechů. Jedním z velmi oblíbených letovisek je Medulin, který najdete na jejím samém jihu. Je to skvělé místo pro dovolenou, protože nabízí pěkné moře, klidné pláže, možnosti výletů a procházek a veškeré turistické zázemí. Přemýšlíte o návštěvě tohoto místa? Přinášíme důvody, pro které si to tu zamilujete!

Medulin

Skvělé pláže vhodné i pro ty nejmenší

Medulinský záliv je hodně členitý, mělký a jeho značná část je tvořena pískem. To je jedním z důvodů, proč si toto místo vyhledávají rodiny s dětmi, nebo ti, kteří mají rádi komfort spojeným s pohodovým koupáním.

Nejznámější pláž leží přímo v městečku Medulin. Je dlouhá 1 km a jmenuje se Bijeca. Tady si celá rodina může užívat pohodové dny na písku, protože pláž nabízí všechno pro milovníky lenošení, koupání i sportu.

Pokud zatoužíte po větším luxusu než polehávání na ručníku, zajít si můžete na pláž u hotelu Belvedere, jejíž součástí jsou sprchy, schody do vody, plavčík a bezplatná wi-fi. Najdete tu 200 dvoulůžkových lehátek se slunečníky pro zastínění. To zní dobře, nemyslíte?

Kamenjak

Krásná místa na přilehlých poloostrovech

Přímo u Medulinu leží malý poloostrov Kašteja s lesoparkem, kde najdete pláže tvořené oblázky a hrubým pískem. Dalším poloostrovem, na který si můžete udělat krátký výlet, je Vižula, kde se pro změnu nachází archeologický park se zbytky staveb starých Římanů.

Přírodní perla jižní Istrie – Kamenjak

O něco dál je větší poloostrov a mys Kamenjak dlouhý 9 km, který je tím nejjižnějším bodem Istrie. Opalování, koupání a potápění na tomto chráněném kousku Chorvatska je úžasným zážitkem, a proto tohle místo rozhodně nesmíte vynechat! Jen nezapomeňte, že se sem platí vstupné a do jeho dolní části platí omezený režim.

ČTĚTĚ:   Cesta napříč Istrií - jednodenní výlet

 

Je tu velké množství maličkých zátok a tudíž spousta možností na koupání, kde si můžete užít i skoky ze skal. Kromě toho je moc příjemné navštívit místní staré rybářské osady, které neztratily svůj ráz ani v moderní turistické době.

Pokud si s sebou na dovolenou berete i kola, tady je každopádně vytáhněte. Můžete si poloostrov celý projet ze severu na jih. A pokud chcete vyzkoušet windsurfing, lepší místo na Istrii nenajdete! A v neposlední řadě jsou to podmořské jeskyně, které se na Kamenjaku dají obdivovat i z pevniny. Mnohem zábavnější je však plavání v jejich blízkosti nebo jejich objevování.

Istrie

Zábavným zpestřením dovolené v Medulinu jsou i výlety lodí na malé okolní ostrůvky. Na některém najdete starý maják, jiný se pyšní otiskem stopy dinosaura!

Jen skok do Puly!

Medulin leží pouhých 10 kilometrů jihovýchodně od známého istrijského města Pula, kam můžete podnikat výlety klidně každý den. Tedy v případě, že by vás Medulin omrzel, což pochybujeme. Pula ale za návštěvu každopádně stojí! My rozhodně doporučujeme utrhnout se někdy večer a zažít tady noční život. Přes léto se tu koná hodně koncertů pod širým nebem a velmi příjemné jsou i vinárny a restaurace, ze kterých je hezký výhled na slavný římský amfiteátr.

 

levné apartmány Medulin
Ubytování v Medulinu

6 Responses to Medulin na Istrii – důvody, proč si to tady zamilujete!

 1. Ivet Italiana Postolkova

  Nechci plasit, ale ptam se…ted mi kamaradka rikala, ze by melo Chorvatsko zavrit hranice? Je to pravda?

 2. Václav Swierkot

  Pro EU stále zůstává otevřeno. Jen neotevřeme pro třetí země.

 3. Libor Urban

  neznám….snad Medelin ? :-))

 4. Máme rádi CHORVATSKO

  Ivet Italiana Postolkova není. Je otevřené a bude otevřené

 5. Ivet Italiana Postolkova

  Máme rádi CHORVATSKO dekuji…to se tykalo jinych zemi

 6. Eva Koubova Kollerová

  Máme rádi CHORVATSKO to jsem ráda, doufám že zůstanou otevřené, máme odjezd 23.8.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2020, Kategorie : Chorvatsko