Medulin – ideální pro astmatiky a lidi s nemocemi plic


ubytování Chorvatsko

Hotel Minerva v Medulinu, ve kterém byl nedávno zahájen provoz, je jedinečným hotelem v Chorvatsku, protože své služby poskytuje především v oblasti zdravotní turistiky hostům, kteří mají nemoci dýchacích cest, tedy astma, bronchitidu nebo jiné choroby způsobené alergiemi. Soustřeďuje se na nemocné, jejichž choroby a zdravotní problémy vyvolávají faktory z jejich životního prostředí.

Na základě tohoto úkolu byla koncipována veškerá nabídka, ale také infrastruktura. Tento jedinečný koncept nabídky vyplynul z přírodního prostředí, které je ideální pro astmatiky a lidi s nemocemi plic. Stal se základem nové cílené nabídky zmíněného hotelu. Hosté mají k dispozici řadu programů od kursu správného dýchání až po četné programy pod dozorem specializovaného lékaře, pulmologa a fyzioterapeuta plicní fyzioterapie.

Medulin

Medulin

Programy se skládají z teoretické části – výuky o samotné nemoci: dozvědí se, co a kdy mají udělat, aby k akutním záchvatům nedocházelo tak často, jak použít výdechoměr (Peak-flow metr), jak se vyhýbat styku s alergeny a jinými původci obstrukce dýchacích cest.  V průběhu pobytu a výuky – tréninku získá každý účastník svůj deník astmatika, do kterého si každý den zaznamená údaje a výsledky měření kapacity dýchacích cest.

Druhá část programu se vztahuje na praktická cvičení dýchání a trénink pod širým nebem, přičemž je využit blahodárný účinek středomořského klimatu, mořské vody a aerosolu, aromatických olejů z léčivých rostlin a příjemných relaxačních procházek po mořském břehu.  Každému hostu je umožněn individuální přístup personálu, a to je zvlášť důležité pro ty, kteří jsou citliví na určité alergeny, jež se nalézají v bezprostředním okolí nebo jsou součástí potravy, jež se v hotelu konzumuje.

V rámci programu se počítá i s výlety a návštěvami kulturních pamětihodností a akcí na Istrii, seznámení s istrijskou gastronomickou nabídkou a rozmanitými sportovními aktivitami.  I infrastruktura hotelu je zcela přizpůsobena zmíněném typu hostů. Při zařizování hotelu byly použity pouze přírodní, «zdravé» materiály, které nebyly ošetřeny žádnými chemikáliemi, od podlah, zdí, ložního prádla, ubrousků až po hygienické prostředky v koupelně. Byly provedeny i atesty klimatizace, filtrů a vodovodního potrubí a všechno je přizpůsobeno zdravotním požadavkům.

ČTĚTĚ:   Ivo Josipovič nový prezident Chorvatska

Moderní istrijské turistické středisko Medulin bylo kdysi rybářskou vesnicí. Medulin poskytne turistům dynamickou a obsahově bohatou dovolenou, protože je zde všechno podřízeno turistickému ruchu. Ubytování v apartmánech najdete na stránkách www.medulin.cz

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko