Město Pag dostane krytý bazén k rekreaci i léčení


ubytování Chorvatsko

Ostrov Pag a město Pag by měly již brzy obohatit turistickou nabídku krytým bazénem. Kromě k rekreaci a zábavě poslouží i k léčení. V nabídce budou také kúry léčivým bahnem z Pagu. To je kvalitní základ k rozvoji zdravotního cestovního ruchu. Bazén by měl vyrůst na jedné z pláží v blízkosti naleziště léčivého bahna.

Město Pag, které se nachází na stejnojmenném ostrově, je kromě turistiky známé i díky rukodělným výrobkům – osobitým krajkám a mořské soli, kvůli níž v patnáctém století město Pag vzniklo. Na ostrově Pag lze dodnes spatřit, jak se tradičně získává sůl z moře. Mořská voda je vháněna do menších hliněných bazénů zvaných soliny, kde se voda vypařuje a sůl usazuje.

Široko daleko známé krajkářské výrobky se již několik staletí vyrábějí v městečku Pag. Každý krajkový výrobek je unikátem. Tato pomalá a náročná ruční práce ještě dnes živí obyvatele. Jejich rukodělné výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit v uličkách hezky zachovalého středověkého města Pag, jehož jádro je kulturní památkou.
Pag
Ostrov Pag je pátým největším ostrovem na chorvatském Jadranu. Má 270 kilometrů členitých břehů s mnoha zálivy, zátokami, výběžky a plážemi. Je to nejdelší ostrovní pobřežní linie. Největší zátokou na Pagu je Paška uvala, která je rámována oblázkovou pláží o délce dvaceti kilometrů.

Pag je jedinečný i tím, že na jeho povrchu nerostou skoro žádné stromy. To je království kamenité krajiny, rozdělené dlouhými kamennými zídkami. Byly vystavěny bez malty a proto jsou nazývány „suhozid“.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Dálniční známky Rakousko 2011
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska