Město tenisu a turistického ruchu – Umag


ubytování Chorvatsko

Umag se letos v létě opět stane střediskem tenisu, krásy, zábavy, přátelských setkání a krásných sportovních zážitků, doprovázených chutí a vůní Istrie. Od 21. do 31. července se zde koná tenisový turnaj „ATP Studena Croatia Open Umag“. Je to nejstarší a nejrenomovanější tenisová soutěž v Chorvatsku i v celém regionu. Má více než dvacetiletou tradici. V kalendáři sportovních událostí vyniká „ATP Umag“ špičkovým tenisem, ale také bohatým doprovodným programem, v němž jsou zastoupeny turistické, gastronomické i zábavní akce. Kromě toho i jedinečné místo u moře, kde proběhne turnaj ATP, přiláká každým rokem mnoho diváků. Je to totiž „nejhezčí malý stadion na světě“, který dává zdejšímu tenisovému turnaji zvláštní šarm. Proto se sem rádi vracejí milovníci bílého sportu i sami tenisté. Letošní turnaj potrvá jedenáct dní a účastníci si užijí nejen špičkového tenisu, ale také dobré zábavy a zajímavé gastronomie. V rámci tenisového turnaje totiž proběhne i „Istria Gourmet Festival“, gastronomická akce, jejímž cílem je představit na jednom místě všechno, co může Istrie v kulinářství nabídnout. Nejen rozmanitá jídla, ale také různé druhy vín a olivového oleje. To všechno pochází z domácích zdrojů a patří k původní istrijské kuchyni, která jistě turistům zachutná.

Malebné přístavní městečko Umag je prvním letoviskem, které spatříte při příjezdu do severní části chorvatského pobřeží Jadranu.
Umag
Leží v turisticky atraktivním zálivu, v němž je také jedna z nejprestižnějších jadranských marin. Díky přírodním krásám, kulturně-historickým památkám a tradici láká staré městečko Umag i okolní istrijský kraj velké množství turistů. Teplé středomořské podnebí s mnoha slunnými dny během větší části roku a hotely, kempy, apartmánové osady a bungalovy vysoké kvality přispívají k oblibě tohoto turistického střediska, které je jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Je atraktivní i díky své celoroční nabídce wellnessu a sportovních aktivit. Hosté si oblíbí původní istrijskou kuchyni, rádi se vydají po vinných stezkách a projdou se olivovými háji.

ČTĚTĚ:   Chorvatské pláže jsou nadprůměrně čisté

Umag má mimořádně zajímavé dějiny. Již v dávných dobách byl oblíbeným letoviskem šlechticů, kteří si zde stavěli svá letní sídla. Lesk, přepych a bohatství se dodnes zrcadlí v architektuře „benátských domů“, které jsou typické pro starobylý střed městečka. Dochovaly se části hradeb a věží, renesanční a barokní budovy a kostely. Nejznámější z nich je farní kostel Nanebevzetí Panny Marie (Uznesenja Marijina) a kostel sv. Pelegrina.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko