Místo Egypta a Tunisko do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Politické a pouliční nepokoje v severní Africe vyvolaly změnu plánů turistů z Německa a tak se alternativami dovolené v Egyptě a Tunisku staly letní pobyty v Turecku, Španělsku, Itálii a na Kypru, ale především v Bulharsku a Chorvatsku, jak uvádí průzkum agentury GfK pod názvem „GfK Travel Insights“.
Krk Chorvatsko
Průzkum je založen na údajích o rezervacích, shromážděných z 1 200 turistických kanceláří a agentur v Německu. Agentura GfK zdůrazňuje, že nepokoje v severní Africe znamenaly pro většinu německých turistů odložení plánovaných zájezdů do Egypta a Tuniska na jaře. Snížila se poptávka po letní dovolené v těchto zemích. Po Španělsku a Turecku je Egypt třetí nejpopulárnější destinací zájezdů německých turistů. Skoro třetina celkové ročního prodeje zájezdů na dovolenou v Egyptě se v Německu uskuteční již v lednu, podotýká se ve zprávě.

Němci prý ve značné míře využívají možnost změny rezervací, zvané rebooking, neboli volby alternativní prázdninové destinace, kterou některé cestovní agentury nabízejí. Možnost druhé volby destinace jde na ruku Turecku a Španělsku. Rezervace pobytů německých turistů v těchto zemích za prvních několik týdnů letošního roku vzrostly o 35 až 45%. Dalšími alternativními destinacemi jsou Itálie a Kypr, ale především Bulharsko a Chorvatsko, tvrdí se ve zprávě.

Němečtí turisté jsou pro chorvatský cestovní ruch důležitými klienty. Jsou na prvním místě co do příjezdu a počtu noclehů zahraničních turistů v Chorvatsku. Podle údajů chorvatského Státního statistického úřadu do Chorvatska přijelo v průběhu minulého roku z Německa více než 1,5 milionů turistů a počet strávených nocí dosáhl čísla 11,5 milionů, což je 22,5 % z celkového počtu noclehů všech zahraničních turistů v Chorvatsku v roce 2010.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko