Na co si dát pozor při cestě autem do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Každý z nás tráví letní dovolenou jiným způsobem, ovšem na léto se těšíme všichni. Někdo má představu o nejlepší dovolené na své chalupě či chatě, jiný zas dává přednost poznávání krás v tuzemsku, další se vydávají k moři. Nejčastější destinací pro tyto turisty je bezesporu Chorvatsko.

Drtivá většina turistů mířících v létě do Chorvatska jezdí jak se říká po vlastní ose, tedy automobilem. V dřívějších časech byla většina našich turistů nucena absolvovat mnohem delší a namáhavější cestu přes Maďarsko, neboť do kapitalistického Rakouska bylo potřebné vízum. V současné době je cesta do Chorvatska již snazší a rychlejší, neboť přes Rakousko vede cesta převážně po dálnici a rovněž Chorvati vybudovali již kvalitní dálnici. Cesta k Jaderskému moři se tak významně zkrátila, což ale může působit na některé řidiče zrádně. Jsou mnozí řidiči, kteří podceňují otázku únavy a vydávají se často na cestu již v pátek večer po práci, neodpočinutí a málo soustředění.

PrimostenCroatiaBalení na poslední chvíli, zlobivé děti, dohady s manželkou, to jsou všechno stresové situace, které nepřispívají ke klidné jízdě. Usednou za volant a nechtějí nic jiného, než být co nejdříve u moře a užívat si krásné dovolené. A to bývá právě kamenem úrazu, neboť noční jízda má své záludnosti. Patří k nim špatný odhad vzdáleností mezi vozidly jedoucími těsně za sebou, monotónní jízda po dálnici, nedostatek spánku a vůbec odpočinku. To jsou všechno příčiny častých dopravních nehod. Kdo se chce tomuto nebezpečí vyhnout, raději zvolí některý všední den v týdnu, kdy je provoz daleko řidší, neboť většina turistů vyráží na dovolené právě před víkendem. To samé pak platí pro cestu zpátky.

Když už se rozhodnete pro cestu na rodinnou dovolenou do Chorvatska v nejfrekventovanějším čase, měli byste pamatovat na několik zásad. První z nich je pořádný odpočinek před jízdou. Dále je potřeba si uvědomit, že nejste na závodech, ale máte dovolenou, která začíná již při samotném odjezdu. Během cesty je pak důležité dělat pravidelné zastávky, při nich se protáhnout, zacvičit, občerstvit a pak teprve pokračovat. Nejhlavnějším pravidlem je udržovat ve voze pohodu a příjemnou komunikaci.

ČTĚTĚ:   Přeplněný Dubrovník! Turisty čekají další omezení

Velký průvodce na cestu do Chorvatska

Ještě více informací k vaší cestě do Chorvatska získáte v elektronické knize, kterou si můžete na této stránce stáhnout a kdykoli v ní listovat, aby vás nic nezaskočilo.
Připravili jsme pro vás totiž „ebook“ ve kterém jsme přehledně popsali vše co budete potřebovat na cestu do Chorvatska.
Tuto knížku si možete ihned ZDARMA stáhnout právě zde – Klikněte vlevo dole na „Velký průvodce na cestu do Chorvatska“ a stáhněte si zdarma ebook neboli elektronickou knížku kde najdete veškeré informace o cestě do Chorvatska, potřebných dokladech, cenách mýta a mnoho dalšího!

Na co si dát pozor při cestě autem do Chorvatska
3.5 (70%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín